Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā 478 ēku īpašniekiem vajadzēs maksāt nodokli, jo pašvaldība reģistrējusi īpašumus kadastrā 5

Pateicoties pašvaldību aktivitātei, iesniedzot ēku deklarācijas, Kadastra reģistrs kopš jūlija ir papildināts ar 6421 ēku, kas bija uzbūvētas, taču īpašnieki nebija rosinājuši to reģistrāciju kadastrā un par tām netika maksāts nekustamā īpašuma nodoklis. Tāpēc jau nākamgad visiem šo ēku īpašniekiem nodoklis būs jāmaksā. Daudz šādu ēku ir Jelgavas novadā.

«Iepriekš šo ēku īpašniekiem no nodokļa maksāšanas izdevās izvairīties, nepildot Kadastra likumā noteikto pienākumu - reģistrēt ēkas, savukārt pašvaldībām ēku ierakstīšana Kadastra reģistrā prasīja ar iekasējamā nodokļa apmēru nesamērojamus finansiālos resursus. Līdz 14.decembrim jeb laikā, kad Valsts zemes dienests nepiemēroja maksu par šo ēku reģistrāciju, pašvaldības reģistrējušas 6421 ēku, vislielākā aktivitāte bijusi decembrī, kad iesniegtas deklarācijas par 4651 ēku, un novembrī, kad iesniegtas 1323 deklarācijas. Ņemot vērā lielo pašvaldību aktivitāti, Valsts zemes dienests ir radis iespēju arī nākamgad zināmu skaitu ēku ierakstīt Kadastra reģistrā uz pašvaldību deklarāciju pamata, nepiemērojot samaksu par šo pakalpojumu,» skaidro dienesta komunikācijas projektu vadītājs Andris Sproģis.Visaktīvākā pašvaldība bija Daugavpils novads, no kura saņemtas 1058 ēku deklarācijas, tam seko Rēzeknes novads ar 681 ēku, Jelgavas novads ar 478 ēkām, Saldus novads ar 394 ēkām un Jēkabpils novads ar 362 ēkām. Kopumā no 119 pašvaldībām deklarācijas iesniegušas 67 pašvaldības.Šogad no Kadastra reģistra dzēstas arī 7689 palīgēkas - dažādi šķūnīši, siltumnīcas, garāžas un citas palīgēkas, kas bija reģistrētas, bet dabā vairs reāli nepastāvēja, jo bija nojauktas vai sabrukušas. Ņemot vērā, ka pašvaldības arī par šādām ēkām 2012.gadā varēja aprēķināt nekustamā īpašuma nodokli, Valsts zemes dienests tās no Kadastra reģistra līdz 14.decembrim dzēsa bez maksas, ja īpašnieks iesniedza pašvaldības būvvaldes izsniegtu izziņu. Arī šajā akcijā lielākā aktivitāte bija gada nogalē - decembrī dzēstas 1609 palīgēkas, bet novembrī - 1641 palīgēka.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pampars

to UU: Vot tadu lopisku nodeveju stalins sibirijaa sapuudeja tukstoshiem , ka tev nelabi .

pirms 6 gadiem, 2012.12.29 21:10

uu

runa ir par to, ka ja man ir jāmaksā, tad gribu lai maksātu arī visi pārējie. jāuzraksta būs kur pienākas par man zināmajiem uz papīra nepastāvošajiem namiņiem.

pirms 6 gadiem, 2012.12.29 13:09

Resnais

pareizi ir, priekš kam maksāt zagļiem? Preti tak neko nedod.. Ne jumtu kāds būdiņai labo, ne sniegu notīra. Vnk maksāt par to ka tev ir, neredzu jēgu.

pirms 6 gadiem, 2012.12.28 23:24

bb

ko te klačo, ziņo, kur vajag un būs vairāk naudas nodokļu budžetā- pašam labi un citiem arī.
bet tagad, kamēr šamie nemaksā, vinnētāji tikai krāpnieki.

pirms 6 gadiem, 2012.12.28 17:43

uu

un itkā dzīvojam vienā valstī, kur likums visiem viens, taču dzīvojot laukos, izrādās, var mierīgi nemaksāt NĪN. pats arī zinu vienu ģimeni, kuriem zeme ap 5ha, trīs ēkas pašbūvētas un nekur nesaskaņotas - uz papīra nepastāv - tātad nekas nav jāmaksā. super. kamēr no pilsētniekiem jau trešo gadu kasēs par ēkām. un pamēģini pilsētā bez atļaujas lāpstu zemē iespraust.

pirms 6 gadiem, 2012.12.28 17:33

Jelgava