Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pašvaldība saņem Dzimumu līdztiesības balvu par atbalstu sportā 3

Par atbalstu sportam pilsētā un mācību procesā skolā meitenēm un zēniem Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (LSOST) Jelgavas domei pasniedzis Dzimumu līdztiesības balvu, informē LSOST valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte.

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls kopš 2006. gada organizē konkursu politiķiem par dzimumu līdztiesības politikas ieviešanu Latvijā. Balva tiek pasniegta gados, kad notiek pašvaldību vai Saeimas vēlēšanas. Dzimumu līdztiesības balvas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtēt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, īpašu uzmanību pievēršot ES vērtībām.

Nominācijas balvai šoreiz varēja iesniegt ne tikai LSOST organizācijas, bet arī citas ar sociāliem jautājumiem saistītas organizācijas. Kopumā no visas Latvijas tika saņemti 49 pieteikumi. Šajā gadā otro reizi balvas vēsturē balvai tika izvirzīti pašvaldību politiķi. Tāpat šoreiz balvas saņemšanai tika izvēlēts nevis sacensības princips Latvijā kopumā kā 2008. gadā, bet izvērtējot pašvaldības katrā Latvijas reģionā. Katru balvas ieguvēju ir nominējušas vismaz divas nevalstiskās organizācijas.

Galveno balvu saņēma Aizkraukles novada dome un domes priekšsēdētājs Leons Līdums par drosmi piedalīties pirmajā pētījumā “Dzimuma aspekta ietekmes analīze valsts un pašvaldību budžeta procesos”. Kopumā novada domes gatavība piedalīties pētījumā apliecina pašvaldības gatavību inovācijām – dzimuma aspekta integrēšanai.

Kurzemē balvu saņēma Ventspils dome par lielo atbalstu, pakalpojumu pieejamību un daudzveidību ģimenēm ar bērniem – iedzīvotāju priekšlikumu uzklausīšanu, pašvaldības iestāžu pieejamību, pirmsdzemdību aprūpi, bibliotēku darbu vecāku izglītošanā.

Zemgalē balvu saņēma Jelgavas dome par atbalstu sportam pilsētā un mācību procesā skolā meitenēm un zēniem.

Latgalē balvu saņēma Rēzeknes dome par plašu un inovatīvu kultūras un interešu izglītības pieejamības radīšanu jaunietēm un jauniešiem.

Rīgas reģionā balvu saņēma Jūrmalas dome par sistemātisku atbalstu iedzīvotāju veselības uzlabošanai senioriem Jūrmalā.

Varakļānu novada dome saņēma veicināšanas balvu par ilggadīgu sieviešu un sociālās jomas organizāciju atbalstu.

Balvas pasniedza Sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu iespēju padomdevēja komitejas locekle un Eiropas Vardarbības novēršanas observatorijas Latvijas pārstāve Edīte Kalniņa, Eiropas Sieviešu lobija valdes locekle Inete Ielīte un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Elita Kresse.

Uzvarētāji saņēma mākslinieces Marutas Raudes veidotos kausus un ziedus, balvas ceremonijas dalībnieki ieguva mākslinieces Ilzes Dātavas darinātas rotas.

 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kārtējā

biedrība „Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls", kas specializējas uz nodokļos samaksātās naudas un dažu visai savtīgu organizāciju naudas "apgūšanu". Starp citu Latvijas Satversme 91. pants - Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.

pirms gada, 2018.02.17 08:48

PretManipulatīvāmBiedrībām

https://manabalss.lv/par-stambulas-konvencijas-neratificesanu-latvija-republikas-12-saeima/show

pirms gada, 2018.02.17 09:08

Jelgava