Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilī ienāk Ziemassvētku smarža (FOTO)

Remontdarbi Jelgavas pils koridoros un citās telpās netraucē norisināties ikgadējai piparkūku mājiņu izstādei. Šoreiz izstādes temats ir “Laika rats”.

Jelgavas pils muzejā apskatāms LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studentu veikums, apgūstot studiju kursa «Miltu konditoreja» programmu. Iekļaujoties šī gada tematā, studenti izveidojuši darbus “Laika velosipēds”, “Latvijas laika rats”, “Sveču namiņš”, “Ziemassvētku brīnumi” un citus, atainojot savu redzējumu uz laika ritumu.

Izstādes kuratore LLU PTF asociētā profesore Daiga Kunkulberga atzīst: «Šogad pasākums notiek klusāk nekā iepriekšējos gados. Daļa studentu darbus izgatavojuši, vairāk pamatojoties uz klasiskajiem uzskatiem par laiku, citi vairāk ļāvušies fantāzijai.»

Piparkūku mājiņu izstāde Jelgavas pils muzejā būs apskatāma vēl līdz 22. decembrim. Kā ierasts, apmeklētāji var nobalsot par savu iecienītāku darbu, un izstādes noslēgumā vairāk balsu ieguvušais cepējs saņems skatītāju simpātiju balvu.

Šogad piparkūku mājiņu cepšanā piedalījušies 32 studenti, iztērējot 15 kilogramu piparkūku mīklas un piecus litrus baltās glazūras. Ar izejvielām konkursu atbalstīja SIA “Leipurin” un kafejnīca “Rausis”.


Foto: Ratis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava