Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pirmklasnieki un sagatavošanas grupiņu audzēkņi mācīsies atbildīgi lietot telefonu

Jelgavas izglītības pārvalde viena no pirmajām atsaukusies “Amigo” iniciatīvas laimīgām ģimenēm aicinājumam pieteikties izglītojošajiem bukletiem, kas pirmās klases un sagatavošanas grupas vecuma bērniem stāsta par drošu telefona lietošanu, informē iniciatīvas autoru pārstāvis Oskars Kupše. Ar pilsētas Izglītības pārvaldes starpniecību materiāli tiks nogādāti visās Jelgavas mācību iestādēs, un mācību gada sākumā tos saņems bērnu ģimenes.

Mūsdienās bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Vienlaikus ir svarīgi, lai pirmā pieredze telefona lietošanā ir sekmīga – lai bērns saprot un apzinās, ka reizē ar telefonu iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. Tādēļ “Amigo” iniciatīva laimīgām ģimenēm sadarbībā ar skolu psiholoģi Sabīni Vilciņu ir izstrādājusi izglītojošu materiālu “Mobilais gudrinieks” par telefona lietošanu.

Materiāls paredzēts pirmklasniekiem un bērnudārzu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem. Tajā vienkāršā un bērnam saprotamā veidā apskatīti jautājumi, kas kopā ar vecākiem pārrunājami, sākot lietot savu pirmo mobilo tālruni. Nostiprināt apgūtās zināšanas un iegūt noderīgas prasmes bērni varēs ar interaktīvu spēļu un uzdevumu palīdzību, kas būs pieejami ŠEIT, sākot ar 20. augustu.

“Telefons, uzsākot skolas gaitas, ir nepieciešamība, bet vecāku atbildība nebeidzas ar tā iegādi. Ar mobilo telefonu bērns nonāk jaunā, virtuālā pasaulē, kur vecākiem samazinās iespējas būt viņam blakus, tāpēc ir svarīgi radīt bērnam pietiekamu izpratni par jauno atbildību,” motivāciju izglītot pašus mazākos skaidro “Amigo” valdes priekšsēdētājs Artūrs Freimanis.

Arī materiāla līdzautore Sabīne Vilciņa uzsver, ka ar bērnu svarīgi izrunāt telefona lietošanu, pirms tā tiek uzsākta. “Jebkuri drošības jautājumi un noteikumi ar bērnu jāizrunā pirms paša notikuma, tostarp attiecībā uz telefona lietošanu. Sarunu ieteicams uzsākt brīdī, kad bērns izrāda interesi, ka vēlas pats savu mobilo telefonu,” iesaka skolu psiholoģe Sabīne Vilciņa.

Kopumā pieteikti jau teju 15 000 bukleta eksemplāru, kas tiks nodoti mācību iestādēm Jelgavā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Rīgā, Valmierā un Ventspilī, kā arī vēl 55 Latvijas novadu pirmklasniekiem un bērnudārzu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem.

Pieteikšanās materiāliem turpinās, novadu izglītības pārvaldes un mācību iestādes ir aicinātas sūtīt informāciju par nepieciešamo skaitu uz e-pastu atsauksmes@laimigamgimenem.lv.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Jelgava