Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pirmsskolas pedagogi no janvāra saņems lielākas algas 4

No 1. janvāra visiem Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem algas palielinātas līdz 680 eiro, informē pašvaldība. Algas palielinātas arī bērnudārzu auklēm un tehniskajiem darbiniekiem. Kopumā algas palielinājumu saņems vairāk nekā 900 darbinieku.

Algu likmju palielinājums iekļauts 2017. gada pilsētas budžeta projektā. Likmes palielinātas visiem pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, tai skaitā arī piecgadīgo un sešgadīgo bērnu pedagogiem. Savukārt bērnudārzu auklēm likmes palielinātas līdz 410 eiro, bet tehniskajiem darbiniekiem – līdz 400 eiro. 

Līdz šim pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem algas likme bija 620 eiro, bet lielākā daļa aukļu un tehnisko darbinieku saņēma minimālo algu.

Pusotra līdz piecu gadu vecu bērnu pedagogu algas pilnībā finansē pašvaldība, piecus un sešus gadus vecu bērnu pedagogu algas ir valsts mērķdotācija. No 1. janvāra pašvaldība turpinās pilnībā finansēt pusotra līdz piecu gadu vecu bērnu pedagogu algas, kā arī piemaksāt 60 eiro piecgadīgo un sešgadīgo bērnu pedagogu algām.

Lai arī Ministru kabineta noteikumi paredz, ka algu likmes bērnudārzu pedagogiem jāpaaugstina no 1. septembra, Jelgavā tas izdarīts 1. janvārī. Tas nozīmē, ka pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki lielāku algu saņems jau par janvāri.

Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē vairāk nekā 2250 bērnu.

Jau ziņots, ka no 1. janvāra par astoņiem procentiem palielinātas visu Jelgavas pašvaldības darbinieku algas, tai skaitā bērnudārzu pedagogiem un izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem – kopumā gandrīz 1800 darbiniekiem. Alga palielināta arī Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dadzis

Ne 680 bet 576 jo slodze 0.85. Uz rokas 412. Nemaldiniet tautu!

pirms gada, 2017.01.04 05:58

hm

Ja strādāsi slodzi tad būs 680, neiet jau runa pa 0.85,bet par slodzi! Ir PII kur pedagogs strādā slodzi!

pirms gada, 2017.01.04 21:16

Eh

Spešal to hm:
Dīvaini, bet darba grafiks ir sastādīts 8.5 slodzei. Jocīgi jau ir tas, ka rudenī paaugstināja stundu skaitu par slodzi. Tad jēga bija paaugstināt algu? Lai tikai visur izbļaustītos, ka ir paaugstinājuši algu. Pieļauju, ka slodzi strādā tajās PII, kurās trūkst pedagogu, jo rudenī nolēma, ka atstājot pilnu slodzi, jāatlaiž pedagogi, tāpēc mūsu tukšās galvas lēma par labu 8.5 slodzei.

pirms gada, 2017.01.13 11:18

Jelgava