Jelgavas poliklīnikas vadītāja e-veselības lietošanas radīto situāciju dēvē par haosu 9

Obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana vakar radījusi rindas un haosu medicīnas iestādē, aģentūrai LETA atzina Jelgavas poliklīnikas vadītāja Gunta Arnīte.

E-veselības sistēma strādā lēni, no rīta ārsti nav spējuši izrakstīt elektroniskās receptes, un ātrākais receptes izrakstīšanas laiks poliklīnikā bija stunda, klāstīja poliklīnikas vadītāja. Pacienti bijuši neapmierināti, ka, pametot speciālistu un apmeklējot aptieku poliklīnikas pirmajā stāvā, e-recepte vēl nav bijusi pieejama.

"Apmeklētāji neapmierināti, ārsti neapmierināti," stāstīja Arnīte, situāciju pielīdzinot haosam, jo veidojušās pacientu rindas, savukārt sistēmas lietotāji nemitīgi lūguši vienīgā poliklīnikas informācijas tehnoloģiju speciālista palīdzību.

Poliklīnikai sazinoties ar e-veselības sistēmas atbalsta dienestu, skaidrots, ka problēmas radušās, jo iepriekš sistēmas darbība neesot testēta tik liela apjoma pieprasījumiem, kā tas bijis vakar.

Arī SIA "Olaines veselības centrs" izpilddirektore Darja Cvetkova stāstīja, ka sistēma strādā lēni, kāds ārsts nevarējis piekļūt arī īsceļu funkcijai. Taču kādam pacientam nepieciešamo e-recepti medicīnas iestādē izdevies izrakstīt.

Jau vēstīts, ka līdzīgas problēmas novērotas arī Ventspils poliklīnikā.

Speciālistu un pacientu vidū sistēmas darbības traucējumi radījuši apmulsumu un nesaprašanos, taču poliklīnikas administrācijā pauda cerību, ka tuvākajā laikā sistēmas darbības traucējumus izdosies novērst.

Jau ziņots, ka no 1. janvāra Latvijā tiek sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Šīs teikums uzbudina

"Jau vēstīts, ka līdzīgas problēmas novērotas arī Ventspils poliklīnikā."

pirms 16 dienām, 2018.01.03 10:15

,,,

kamēr tauta cepās par e-veselību, valdība var mierīgi savus plānus īstenot kā kārtējo reizi apjāt tautu. Renģēdāji kamēr apjēgs-būs jau par vēlu.

pirms 16 dienām, 2018.01.03 15:03

Modris

Kas liedza iemēģināt sistēmu savlaicīgi - kā Stradiņos u.c.? Haoss pašu radīts!

pirms 16 dienām, 2018.01.03 17:29

Modri, piekrītu!

Ka būs problēmas, par to brīdināja. Vajadzēja savlaicīgi gatavoties. Nav ko tagad ņaudēt.

pirms 16 dienām, 2018.01.03 21:11

,,,

Anda-vai pārstāja pilēt?

pirms 15 dienām, 2018.01.04 08:41

Ieguldītāja

Varbūt visu paredzēto naudu vajadzēja ieguldīt e-sistēmā?

pirms 15 dienām, 2018.01.04 09:46

!=!

Kam laicīgi gatavoties?! Kurš no pacientiem vai ārstiem kādam prasīja šo sistēmu? Jā, mūsdienīgi, taču pie mūsdienīguma piederētos arī nevainojama darbība, un to vajadzeja notestēt ne jau ārstiem un ne uz pacientu laika rēķina! Cik gadus jau strādā pie tās! Bet, ja strādā ir pēdiņās, tad haosam kājas aug ne jau daktera kabinetā, kur šobrīd sēž kāds pacients!

pirms 15 dienām, 2018.01.04 13:27

Jelgava