Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas skolās īsteno šaha apmācības projektu 2

Divās Jelgavas skolās – 2. un 4. sākumskolā – šajā mācību gadā tiek īstenots projekts, kura laikā pirmklasnieki un otrklasnieki apgūst šaha spēli, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Iecere par šaha nodarbībām Jelgavā bērniem no agra vecuma Izglītības pārvaldei rādās pēc pērnā gada pirmās Latvijas Skolu šaha olimpiādes, kuras atklāšanas posms notika Jelgavā. Šogad ar pašvaldības un Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai" atbalstu rasta iespēja to īstenot, piedāvājot šahu apgūt šo abu skolu pirmklasniekiem un 4. sākumskolā arī 2. klašu skolēniem.

2. pamatskolā pulciņu apmeklē 53 1. klašu skolēni, bet 4. sākumskolā – 175 pirmklasnieki un otrklasnieki. Nodarbības bērniem notiek divas reizes nedēļā pa 40 minūtēm. Šobrīd skolēni vēl tikai iepazīst spēles figūras, bet mācību gada noslēgumā plānots aizvadīt pirmo skolas turnīru.

Skolēniem šis pulciņš notiek bez maksas. Šaha galdiņi un pārējais aprīkojums skolām iegādāts par Jelgavas pašvaldības līdzekļiem, bet nauda pedagoga atalgojumam rasta no Eiropas Sociālā fonda.

Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Tija Aleksandrova informēja, ka šis ir izmēģinājuma gads, lai saprastu, vai bērniem patīk un kādi ir ieguvumi, taču ir iecere nākamajā mācību gadā jau vairākās pilsētas skolās piedāvāt skolēniem apgūt šahu.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 2

imis

4.sākumskolā šaha nodarbības jau diezgan sen notiek. mani sīči apmeklē.

pirms gada, 2018.10.16 12:50

Lana

Kāpēc tad neraksta, ka 6 vidusskolā arī jau sen notiek šaha pulciņš?

pirms gada, 2018.10.17 09:15

Jelgava