Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā kopš septembra var apgūt tehniskās jaunrades programmu (FOTO) 5

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā (JTV) no šā mācību gada gan šīs skolas skolēni, gan bērni no citām skolām var apgūt tehniskās jaunrades programmu “IT/inženierzinātnes”. Bet skolā un arī paši programmas veidotāji un īstenotāji to sauc vienkārši par inženierzinātņu pulciņu. Jaunā interešu izglītības programma īpaša ar to, ka ir inovatīva gan pēc satura, gan mācību veida.

Visās vecuma grupās – no 1. līdz 8. klasei – to pašlaik apgūst vairāk nekā 120 skolēnu. Puse bērnu ir no JTV, bet puse – no citām Jelgavas skolām. Inženierzinātņu pulciņā bērnus māca pieci pedagogi, kuriem ir dažādas slodzes. Palīdz arī mājturības skolotāji, kuri organizē darbu mazajās grupās. Ar vienu grupu (parasti grupā mācās 22 bērni) vienlaikus strādā divi skolotāji, lai process ritētu raitāk.

Katrai grupai paredzētas divas 40 minūšu mācību nodarbības nedēļā, abas notiek viena aiz otras. Grupai ir arī 40 minūšu konsultācija nedēļā – laiks, kad pieejamas tehnoloģijas un pedagogi tēmu padziļinātai apguvei vai savu individuālo projektu izstrādei. JTV interešu izglītības programmu atbalsta ar telpām un mācību līdzekļiem, bet skolotāji nodrošina mācību darba vērtēšanu. Nodarbību saturs, kavējumi, vērtējumi tiek atspoguļoti un saziņa notiek, izmantojot skolvadības sistēmu e-klase.


Foto: Roberts Ķesteris. Visu rakstu lasiet 22. novembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Dace

Paldies par lielisko iespēju bērniem apgūt šo interešu izglītības programmu! Mans bērns ir sajūsmā par šo pulciņu. Lūk, šis ir ieguldījums bērnu nākotnē! :)

pirms gada, 2018.11.23 11:01

Meija

Tehnoloģiju vidusskolas direktorei.Tas viss ir ļoti labi.Bet starpbrīžos skolas apkārtnē(pie Maximas veikala,garāžām,Celtnieku ielā) redzot smēķējošās meitenes un zēnus tāds optimisms nerādās.Iekārtojiet labāk skolniekiem telpas smēķētājiem,lai apkārtnes iedzīvotājiem viņus nebūtu jāredz.

pirms gada, 2018.11.23 11:54

Bērzs

Tas attiecas uz ikvienu Jelgavas (un ne tikai) skolu. Kāds būtu REĀLS risinājums? Tā kā šīs vietas ir zināmas un atrodas ārpus skolu teritorijām, visefektīvāk būtu pašvaldības policijas reidi un tās uzliktie sodi jauniešiem/vecākiem. Tādējādi, Meijas k-dze (laikam), zvaniet/rakstiet "pēc adreses". Protams, ja vēlaties RISINĀJUMU! Citādi punktuāli štrāfēt autoīpašniekus ir izdevīgāk nekā cīnīties par jauniešu veselību.

pirms gada, 2018.11.23 13:24

Bērzam

REĀLS risinājums būtu,ja paši skolu jaunieši kontrolētu situāciju.Lielākā daļa "kūpinātāju" ir mazgadīgie.

pirms gada, 2018.11.23 15:19

.>>Bērzam

Audzināšana ir jāsāk ar ģimenēm.Ja bērns kopš dzimšanas redz ļuļķējošus vecākus ko no viņa var prasīt.Paskatieties kas notiek uz māju lodžijām kur kūpina uz nebēdu nerēkinoties ar nesmēķētājiem(bērnu dārziņš "Kāpēcīši",kurš atrodas blakus dzīvojamai mājai Atmodas Nr.68)regulāri saņem kancerogānās vielas no šīs mājas iedzīvotājiem.Bērnu dārziņa sēta atrodas apmēram 5m no šīs mājas.Vai kāds rēķinas ar to ka bērniem vajag veselīgu vidi,vai kādam ienāk prātā kādu piemēru redz bērni?

pirms gada, 2018.11.28 10:20

Jelgava