Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Valsts ģimnāzija nosvin spāru svētkus (FOTO) 4

Noslēdzot būtisku būvniecības posmu – jumta konstrukcijas izbūvi –, Jelgavas Valsts ģimnāzija nosvinējusi spāru svētkus, informē Jelgavas pašvaldība. Šobrīd objektā paveikti aptuveni 50 procenti plānoto darbu.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece spāru svētkos uzsvēra, ka skolai ir divi vēsturiski nozīmīgi datumi. “Viens no tiem ir 1938. gada 13. jūnijs, kad tika ielikts skolas ēkas pamatakmens, bet otrs – šodien svinamie spāru svētki, kas ļaus mūsu skolai atdzimt jaunā veidolā. Esam priecīgi, ka skolas ēkas rekonstrukcijā tik daudz jau paveikts, un ļoti gaidām brīdi, kad varēsim uzsākt mācību gadu savā skolā. Ceram, ka tas notiks jau 2019. gada 1. septembrī.”

Līdz ziemai objektā turpināsies ārējie darbi – tuvāko nedēļu laikā tiks ieklāts jumta segums, bet pēc aptuveni divām nedēļām tiks likti logi un krāsota ēkas fasāde. Tāpat līdz ziemai paredzēts pabeigt stadiona izbūvi. Savukārt ziemas mēnešos turpināsies remontdarbi iekštelpās.

Kopš Jelgavas pašvaldība parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību “ReRe Būve 1”, ir pagājis gads. Būvdarbu laikā atklājušies daudzi neparedzēti apstākļi – piemēram, veicot demontāžu, būvnieki atklāja, ka starpstāvu konstrukcijas ir nevis no dzelzsbetona, kā bija norādīts dokumentos, bet no koka. Tāpat konstatēti arī daudzi pēckara tehnoloģiju radītie defekti un atrastas vēsturiskas liecības, kuru saglabāšanai nepieciešama īpaša būvniecības pieeja.

Arī jumta izbūves laikā radušies dažādi izaicinājumi. Proti, nomainot aktu zāles jumta konstrukcijas, tika iegūta vieta ventilācijas sistēmai, bet tad atklājās, ka starpsijās nav metāla stiegrojuma, ir tikai betons – vēl viens pēckara mantojums, kas laika gaitā var sākt drupt. Lai nodrošinātu konstrukcijas ilgtspēju, tika izbūvētas jaunas metāla sijas.

Neparedzētie apstākļi paildzinājuši rekonstrukcijas procesu, jo nācies veikt dažādas laikietilpīgas procedūras – izmaiņas būvprojektā, ekspertīzes. Līdz ar to būvniecības termiņš pagarināts līdz 2019. gada 28. maijam, bet mācību process skolā varēs atsāksies 2019. gada 1. septembrī.

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lops

Šķiet, ka pašvaldība/žurnālists aizmirsis norādīt, ka būvdarbi tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības budžeta līdzekļiem!

pirms gada, 2018.07.23 16:46

Aigars.

Ulmaņa laikā jau sen būtu uzbūvēts,un bez līdzfinansējumiem.

pirms gada, 2018.07.23 18:18

no laukiem

Gunta Ulmaņa laikā ?

pirms gada, 2018.07.24 11:46

Jelgava