Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas zemessargi brauks uz līdz šim lielākajām mācībām

Nedēļas nogalē Ventspils novada Tārgales un Ances pagastā notiks līdz šim plašākās 1.Zemessardzes novada mācības «Lielais zobens».

Iesaistot vairāk nekā 500 zemessargu un karavīru, mācībās vingrināsies un pārbaudīs novada vienību komandvadības spējas stabilizācijas operāciju plānošanā un vadīšanā, informē 1.Zemessardzes novada pārstāvis Krists Siksna. Tajās veiks kaujas grupas uzturēšanas spēju pārbaudi lauka apstākļos, trenēsies militāro lēmumu pieņemšanā, plānojot operācijas, pārbaudīs komandpunkta sakaru un informācijas sistēmu darbību, kā arī pilnveidos iemaņas stabilizācijas un uzņemošās valsts atbalsta operāciju vadīšanā un izpildē.Mācībās iesaistīs arī 70 militārās tehnikas vienības, kā arī Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteru. Pašas zemessardzes vienības būs mobilas, kas pavērs iespēju zemessargiem īsā laikā pāriet uz manevra uzdevumiem. 1.novads ir viens no trim Zemessardzes novadiem, kurš aptver Kurzemi un daļu Zemgales - Dobeles, Auces, Tērvetes un Jelgavas novadu. Tas sastāv no štāba, 44., 46., 51. un 52.kājnieku bataljona, kā arī 45.nodrošinājuma bataljona.

Pievieno komentāru

Jelgava