Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniece valstij uzdāvina palienes pļavās ietilpstošu zemesgabalu (FOTO) 12

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne, izsakot atzinību un pateicību, šodien saņēma Jelgavas iedzīvotājas Intas Grantas dāvinājumu Latvijai – nekustamo īpašumu “Antonijas pļava”. Dabas liegumā “Lielupes palienes pļavas” esošais zemesgabals ir teju 10 000 kvadrātmetru liels, un tajā konstatēti īpaši aizsargājami zālāju biotopi, kas ir noteikti kā bioloģiski vērtīgi – palieņu zālāji un mēreni mitras pļavas.

Šis ir pirmais gadījums, kad valsts saņem dāvinājumā zemi aizsargājamā dabas teritorijā, informē ministra padomniece Santa Vaļuma. I.Granta atzīst, ka, noslēdzot dāvinājuma procesu, viņu vada labi padarīta darba sajūta un gandarījums, turklāt dāvinājuma nodošana un dokumentu sakārtošana noritējusi raiti un bez aizķeršanās.

K.Gerhards: “Īpašuma dāvinājums valstij, lai saglabātu Latvijas dabas vērtības un dažādību, ir pašaizliedzīgs un augsti novērtējams lēmums. Daba ir mūsu un Latvijas lielākā bagātība, kas ikvienam no mums ir jāsaudzē. Lai arī nākotnē mēs, mūsu bērni un mazbērni varētu redzēt un izzināt ikkatrā Latvijas novadā esošās ainavas un dabas dārgumus, mums par vides saglabāšanu ir jārūpējas jau šodien.”

G.Gabrāne: “Palieņu pļavu vērtība ir to plašumā, tādēļ ir būtiski to atbilstoši apsaimniekot un pēc iespējas rūpēties par pļavu zālāju dabiskā veidola saglabāšanu, ko arī Dabas aizsardzības pārvalde apņemas darīt. Šādas teritorijas ir kā lielisks dabas veidots sūklis, kas palīdz regulēt dabisko hidroloģisko režīmu un rada labvēlīgus apstākļus dzīvošanai pasaulē apdraudētām putnu sugām – griezei un ķikutam, kā arī citiem bridējputniem.”

Dabas liegums “Lielupes palienes pļavas” ir iekļauts Latvijas Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju “Natura 2000” sarakstā. Lai nodrošinātu šādu teritoriju optimālu aizsardzību, dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” dabas aizsardzības plāns paredz regulāru apsaimniekošanu, teritoriju noganot vai nopļaujot. Turpmāk valstij uzdāvinātā zemesgabala apsaimniekošanu nodrošinās Dabas aizsardzības pārvalde.

Nekustamais īpašums “Antonijas pļava” sastāv no vienas neapbūvētas zemes vienības, kuras lietošanas mērķis ir dabas pamatnes, parki, zaļās zonas un citas rekreācijas nozīmes objektu teritorijas. Tas atrodas blakus jau šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valdījumā esošam nekustamajam īpašumam “Kuģenieki, pļava”, kas ietilpst tajā pašā bioloģiski vērtīgo zālāju blokā.

Palieņu pļavas ir Eiropas mērogā aizsargājamas dzīvotnes. Latvijā daļa palieņu pļavu ir iekļauta bioloģiski vērtīgo zālāju sarakstā – tām ir būtiska nozīme normāla ūdens režīma regulēšanā upēs, jo, uztverot palu ūdeņus, tās palīdz novērst plūdus upes lejtecē. Līdz ar to ir svarīgi palieņu pļavas saglabāt dabiskas un neapbūvētas.

 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Greex

Būsim reālisti - īpašniece šo zemi nevarēja nekādi izmantot. Tāpēc tas arī bija vienīgais loģiskais risinājums, lai nebūtu jāmaksā zemes nodoklis par neko.

pirms gada, 2018.01.18 12:32

konkurējošās firmas prezidents

muļķibas, jaundobeļu jančiks saraka dīķus , kur rīdziniekiem džumīt pēc pēršanās pirtī, sacēla visādas būdas un nojumes, un neko - stāv kā plankumotie brieži, viesi brauc, dzer šnabi, džumī, caunietis atbrauc ciemos, un viss bumbās :

http://www.jaundobeli.lv/atputas-komplekss/pirts-pie-upes

http://www.jaundobeli.lv/atputas-komplekss/pirts-pie-upes

pirms gada, 2018.01.18 13:07

tas naff grēx

jau gadien tas jaundobeļu pasākums darbojas -tepat forumā var palasīt dažādas atsauksmes, palienu pļavas ir nopostītas, būdas saceltas, miljoni janķelim sarēķināti - i gailis pakaļ nedzied, nodokļu netiek maksāti, - un viss bumbās.

pamēģini te komantāros konkrēti kādu nosaukt par pendergestu, - uzreiz būz krimināllieta, a par nodokļu nemaksāšanu, aizsargājamo teritoriju postīšanu, būvēm bez projektiem - vari līks palikt !

tāpēc, ka valdniekiem ar maukām ir kur aizbraukt - pa freiju šņabi padzert- tad tas saucas izbraukuma semināri, tikšanās ar vēlētājiem

pirms gada, 2018.01.18 15:08

Rūdolfs

Protams, ka zemes gabals tantei visticamāk, ka vajadzīgs nebija, ne viņa to izmantoja, ne tas kādu labumu nesa... Bet būsim reāli - varēja viņu pārdot, nolaižot cenu krietni zem tirgus cenas, un tāpat būtu labi nopelnījusi. Varēja piedāvāt valstij/pašvaldībai nopirkt pa lēto.
Varu tikai kā jelgavnieks teikt lielu paldies šai kundzei par to, ka zemes gabals nonāca pašvaldībai nevis kādam privātajam mantrausim. :)

pirms gada, 2018.01.18 23:01

Rūdolfam

Viņa jau vispirms esot piedāvājusi to zemes gabalu Jelgavas pašvaldībai, bet tā esot atteikusies. Tā, nu jau bijusī, īpašniece vakar stāstīja TV.

pirms gada, 2018.01.19 10:48

Dzintra

Esam nu gan mēs, latvieši, būtu priecājušies, ka mūsu vidū ir šādi cilvēki .

pirms gada, 2018.01.18 22:41

Vecā Vipele

Nu tik neappirdies no priekiem!

pirms gada, 2018.01.20 14:49

Ierindnieks

Ir jābūt īpašam plānprātiņam lai šitai valstelei kautko dāvinātu.

pirms gada, 2018.01.19 14:18

405

tikai bagaatniekiem ir izdeviiga izcili s t. ul-ba valstcs paarvalde.

pirms gada, 2018.01.19 20:33

nu

Ja tā ir taisnība, ka atteicās nopirkt, tad būtu kundzei atraduši kādu naudiņu pateicībai. Es piekrītu Rudolfam, skumji, ka cilvēkam nekas netika...

pirms gada, 2018.01.20 18:23

nu

Kur tāds rupeklis v pa vidu te iemaisījies.No dzēruma pamodies, davai, domā, ierakstīs ar kautko...

pirms gada, 2018.01.20 18:27

Exxx

Gribetos redzet kā valsts plaus zalaju terminos uttt lai soda sankciju nebutu,tauta jau apdavina valsti,lai izvairitos no nodokliem utt.

pirms gada, 2018.01.23 15:46

Jelgava