Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniecei Elīnai Skrindževskai zelts starptautiskā jauno profesionāļu konkursā

No jauno profesionāļu meistarības konkursa “EuroSkills 2018” ar zelta medaļu Modes tehnoloģiju prasmju konkursā no Budapeštas atgriezusies Latvijas komandas pārstāve Elīna Skrindževska, kura konstruētājas modelētājas profesiju apguvusi Jelgavas Amatu vidusskolā, informē Jelgavas pašvaldība.

Katras valsts komandas konkursanti ar augstāko punktu skaitu saņēma prestižo apbalvojumu “Best of Nation”. Latvijas komandā šo titulu ieguva divas dalībnieces, starp tām arī E.Skrindževska.

Pamata uzdevums konkursā bija trīs dienu laikā izgatavot lietusmēteli no organizatoru sarūpētā auduma. Darbs bija jāizstrādā pilnībā – sākot ar tehniskā dizaina izstrādi un beidzot ar šūšanu. Divām Latvijas pārstāvēm bija jāstrādā komandā – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne Laura Kreivina bija vairāk atbildīga par dizaina izstrādi, savukārt E.Skrindževska – par izgatavošanas tehnoloģiju. Abām meitenēm centieni vainagojās ar zeltu.

Konkurss Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika no 26. līdz 28. septembrim. Saspringtos konkurences apstākļos Latvijas komandas 12 dalībnieki trīs dienas veica sarežģītus starptautiska līmeņa uzdevumus desmit profesionālo prasmju konkursos – modes tehnoloģijas, skatlogu noformēšana, grafikas dizains, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, web lapu izstrāde, flīzēšana, elektriskās instalācijas, smago spēkratu apkope, ēdienu gatavošana un restorāna pakalpojumi. Kopumā konkursā piedalījās 525 jaunie profesionāļi no 28 valstīm.

28 valstu kopvērtējumā Latvija uzrādīja 7. labāko komandas rezultātu, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Nīderlande, Portugāle, Apvienotā Karaliste, Itālija, Beļģija, Zviedrija, Dānija, Vācija un citas. Lielākā konkurence šogad bija pavāru un frizieru profesijā – attiecīgi 24 un 22 dalībnieki. Savukārt komandās no Krievijas, Austrijas, Zviedrijas, Ungārijas un Nīderlandes bija lielākais dalībnieku skaits.

“EuroSkills 2018” pulcēja ap 70 000 apmeklētāju, 350 mediju pārstāvju un 700 brīvprātīgo.

Foto: Valsts izglītības attīstības aģentūra

Pievieno komentāru

Jelgava