Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki aktīvi piesakās Latvijas pilsonības iegūšanai 1

Otrdien Ministru kabinets pieņēma lēmumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 174 personas, tai skaitā astoņus nepilngadīgos, kas naturalizējušies kopā ar vecākiem.

No Latvijas pilsonībā uzņemtajiem pilsoņiem 74 procenti ir krievi, desmit procentu - ukraiņi, septiņi procenti baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības. 19 procentiem no viņiem ir pamata, 56 procentiem - vidējā, bet 20 peocentiem - augstākā izglītība, informē Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja Gunta Skrebele.Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām. PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 139 126personas, no tām pērn - 2 467, bet šogad - 1 453.Nepilsoņu interese par Latvijas pilsonības iegūšanas iespējām pēdējos piecos gadus ir salīdzinoši vienmērīga, informē ministrija. 2012.gadā visvairāk naturalizācijas iesniegumi tika pieņemti Rīgā – 67 procenti, Liepājā – septiņi procenti, Daugavpilī un Jelgavā – četri procenti. Galvenie pilsonības pretendenti ir jaunieši vecumā līdz 30 gadiem.Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ups

Liekas, ka virsrakstā ir kļūda - vai 4% apliecina "aktīvu" pieteikšanos pilsonība?! Jūs to varat pateikt par Rīgu, bet ne Jelgavu!
Interesantāka būtu intervija ar Naturalizācijas eksāmenu komisijas vadītāju, kura dzīvo tepat Jelgavā!, bet tas laikam jums nav zināms fakts.

pirms 7 gadiem, 2012.08.07 19:42

Jelgava