Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki brauks uz audžuģimeņu apmācībām

Sestdien notiks pirmā šā rudens nodarbība topošajām audžuģimenēm. Plānots, ka Rīgā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotos kursus apmeklēs astoņas ģimenes no Rīgas, Lielvārdes un Jelgavas. Šoruden mācības notiks arī pārējos Latvijas reģionos.

Kopumā topošajām audžuģimenēm būs jāapmeklē mācību kurss 68 akadēmisko stundu garumā, informē Labklājības ministrija. Mācībās topošos audžuvecākus konsultēs par tēmām, kas ir saistītas ar bērnu sekmīgu audzināšanu ģimenēs, piemēram, par bērnu attīstību, saskarsmi ģimenē.Mācībās piedāvās gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, un to noslēgumā kursantiem būs jānokārto audžuģimenes eksāmens. Lai to sekmīgi nokārtotu, pretendentiem jāspēj atbildēt uz jautājumiem par audžuģimeņu tiesībām un pienākumiem, bērna attīstību, bērna aprūpi. Audžuģimeņu apmācības nepieciešamas, lai ģimenes iegūtu audžuģimenes statusu un sniegtu iespēju bez vecāku gādības palikušajiem bērniem augt ģimenē. Audžuģimeņu apmācības tradicionāli norisinās divas reizes gadā – pavasarī un rudenī.Pēdējos gados, pateicoties mērķtiecīgai valsts iniciatīvai, vairāku pašvaldību aktivitātei un veiktajiem pasākumiem, Latvijā ir strauji attīstījusies audžuģimeņu kustība. Šā gada septembrī audžuģimeņu skaits ir sasniedzis 533 ģimenes, bet audžuģimenēs dzīvo jau 1153 bērni.Tomēr audžuģimeņu skaits joprojām nav pietiekošs un audžuģimeņu sniegto pakalpojumu pieejamību apgrūtina arī nevienmērīgais audžuģimeņu skaits Latvijas rajonos un pašvaldībās, norāda ministrija. Lai to nodrošinātu, VBTAI aicina aktīvi iesaistīties jauno audžuģimeņu piesaistē gan pašvaldības un to struktūras, gan visus ar bērnu tiesību aizsardzību saistītos cilvēkus un institūcijas.

Pievieno komentāru

Jelgava