Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karjeras nedēļā skolēni iepazīst profesijas

Šonedēļ Jelgavas jaunieši aicināti iesaistīties Karjeras nedēļas pasākumos, kas pilsētā notiek jau devīto gadu, informē pašvaldība.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, izzināt dažādu nozaru praktiskā darba nianses, kas var palīdzēt nākotnes profesijas izvēlē.

Karjeras nedēļas mērķi ir palīdzēt skolēniem izzināt sevi, profesijas (darba tirgu), izglītības iespējas; veicināt karjeras vadības prasmju apguvi; laikus pieņemt apzinātus un reālus karjeras lēmumus atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām; veicināt skolēnu apņēmību un motivāciju mācīties.

Tāpat pasākumu mērķis ir aktualizēt karjeras atbalsta lomu skolās – veicināt skolēnu izpratni par saikni starp skolā iegūto izglītību un karjeras iespējām pēc skolas absolvēšanas (mācību turpināšana un darbs); veicināt skolēnu motivāciju mācīties, vispusīgi pilnveidoties; pozitīvi ietekmēt skolas izglītības rezultātus un sasniegumus, kā arī sekmīgas skolēnu gaitas pēc skolas absolvēšanas.

Šonedēļ norit vairāki pasākumi, tajā skaitā arī pasākumi, kurus piedāvā Jelgavas izglītības pārvalde un Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar pilsētas izglītības iestādēm.

Nedēļa sākās Jelgavas biznesa inkubatorā ar pasākumu vidusskolēniem.

10. oktobrī pulksten 13 Jelgavas Tehnikumā (Pulkveža Oskara Kalpaka iela 37) notiks pasākums “Amatu darbnīcas”, kas paredzēts 7.–9. klašu skolēniem. Tematiskās karjeras radošajās darbnīcās skolēniem būs jāatbild uz jautājumiem par dažādām profesijām, izglītības iestāžu piedāvājumu, zināšanām, kas vajadzīgas ikdienā. Skolēni tiks rosināti domāt par nākotnes karjeru un karjeras vadības prasmju nozīmi, savas personīgās dzīves un savas karjeras veiksmīgas virzības īstenošanā.

Savukārt 11. oktobrī pulksten 14 Jelgavas 4. vidusskolā (Akmeņu iela 1) notiks pasākums “Profesiju karuselis”, kas paredzēts 5.–6. klašu skolēniem. Pasākumā skolēni tiksies ar sešu profesiju pārstāvjiem, veiks viņu uzdotos uzdevumus, kuri palīdzēs izzināt profesiju daudzveidību, izceļot specifiskās zināšanas, prasmes un personības īpašības, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos šajās profesijās. Skolēni gūs priekšstatu par profesionālo darbību un izzinās sevi, meklējot piemērotāko nākotnes profesiju.

Jelgavas izglītības iestādes arī pašas organizē aktivitātes skolas audzēkņiem.


Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Jelgava