Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Keris: Jo ilgāk valdība ignorēs prasības paaugstināt mediķu algas, jo vairāk izirs veselības aprūpes sistēma 1

Jo ilgāk valdība ignorēs jau vairākus gadus izteiktās prasības paaugstināt mediķu algas, jo vairāk izirs veselības aprūpes sistēma Latvijā un šeit nepaliks labu profesionāļu, uzskata Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Keris aģentūrai LETA sacīja, ka mediķi jau 2005. un 2006.gadā izstrādājuši un iesnieguši valdībai «pamatotas prasības» palielināt nozarē strādājošo algas. Kopš tā laika visu laiku tiek runāts par nepieciešamību palielināt mediķu algas, kas ir pamatota ar aprēķiniem un balstās uz labas prakses piemēriem citās valstīs un statistikas datiem par Eiropas valstīm.Taujāts, vai mediķi neplāno rīkoties līdzīgi kā skolotāji, iesniedzot vienotu prasību palielināt algas, Keris atbildēja, ka šādi priekšlikumi no nozares pārstāvjiem izteikti jau vairākkārt, turklāt arī valdības deklarācijā bija teikts, ka tiks nodrošināta cilvēkresursu attīstības programma medicīnā, veicinot speciālistu palikšanu Latvijā. Jautājums ir par to, kad valdība īstenos šīs prasības, piebilda Keris.Tāpat viņš norādīja, ka mediķiem nav tādu instrumentu situācijas ietekmēšanai, kas ir, piemēram, skolotājiem, jo streikot veselības aprūpes darbinieki nevar. LVSADA vadītājs norādīja, ka mediķi savu nostāju šajā jautājumā pauž, gan iesniedzot pamatotus priekšlikumus, gan arī aizbraucot uz ārzemēm.Patlaban Latvijā visi pievērš uzmanību tam, ka ir augsta mātes un zīdaiņi mirstība, tiek izstrādāti arī plāni problēmas risināšanai, taču netiek ņemts vērā, ka par šo situāciju jau iepriekš tika runāts, turklāt Pasaules veselības organizācijas pētījumi liecina, ka bērna un mātes izredzes izdzīvot ir tieši proporcionālās ārstniecības personu skaitam, norādīja Keris. Tāpēc nepieciešams nodrošināt pietiekamus cilvēkresursus veselības aprūpes nozarē, kas nav iespējams bez pienācīga finansējuma.Kā ziņots, trīs lielākās Latvijas izglītības darbinieku organizācijas no šā gada 1.septembra aicina valdību par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām.Savukārt ar 2013.gada 1.janvāri tās aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.Savukārt Finanšu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka ministrija izprot esošo situāciju, bet visi priekšlikumi par papildu finansējuma piešķiršanu skatāmi vienlaikus, tas ir, gatavojot likumu par valsts budžetu 2013.gadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ES ......

Cik labi tagad dakteriem ,ka tagad viņiem nav jātbild par cilvēku veselību un lielo mirstību .
Gaida tikai ,kad pacels algas un dos ķepā kukuli ,citādi pie gultas slimnīcā nenāk klāt .
Kad beidzot apkaros to sistēmu ,kad varēs atklātā veidā ziņot par ņēmējiem?
Kur palicis hipokrāta zvērests ?
Pēc būtības ,lai sabrūk tā sapuvusī un korumpētā veselības sistēma.
Kāpēc skolotājam skolā neviens nedod kukuļus ?????
Pie veselības apdrošināšanas sistēmas ieviesšanas , nodokļa maksātājiem veselības aprūpei būtu jābūt par velti ,kā tas ir Lielbritānijā.

pirms 7 gadiem, 2012.03.25 22:20

Jelgava