Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķīlis: Joprojām nav vienošanās, kas ir laba izglītība 1

Joprojām nav vienošanās, kas ir laba izglītība, - šodien Zatlera reformu partijas konferencē, rezumējot diskusiju, atzina izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Diskusijā, uz kuru bija uzaicināti vairāku vecāku izveidoto nevalstisko organizāciju pārstāvji, tika aizstāvēts viedoklis, ka skolai ir jābūt vietai, kur katrs skolēns labi jūtas, tiek attīstītas viņa prasmes, netiek uzdoti lieki mājasdarbi, vecāki un bērni tiek iesaistīti skolas pārvaldē.Kad konferences dalībnieki tika aicināti nobalsot, kam ir vislielākā ietekme izglītības sistēma uzlabošanā, tikai 10% dalībnieku balsoja par vecāku lomas palielināšanu.Kāda konferences dalībniece pauda sašutumu, ka kašķīgas mammas atļaujas doties uz skolu, lai pamācītu un lamātu skolotājus, piemēram, par to, kā būtu jāmāca ķīmija. Nevienā citā profesijā tāda iejaukšanās no malas netiek pieļauta.Savukārt uzņēmēja Ilze Vanaga no Engures apgalvoja, ka patlaban "skolēns ir svētā govs, kuram netiek mācīta attieksme pret darbu".Ministrs Ķīlis atzina, ka vecāku atbalsts būs ļoti svarīgs, jo tuvāko gadu laikā Izglītības un zinātnes ministrija iecerējusi realizēt vairākas būtiskas izmaiņas, sākot ar skolotāju atalgojuma sistēmas pilnveidošanu, sešgadnieku apmācības ieviešanu, mācību satura un, iespējams, arī stundu ilguma pārskatīšanu. Būšot arī jāizlemj, no kuras klases skolā jāsāk intensīvi izmantot informācijas tehnoloģijas, iespējams, ka tas būs jādara jau no 1.klases.Ķīlis norādīja, ka tuvākajos gads lielas pārmaiņas gaida augstāko izglītību, kurā vairākas mācību programmas tiks apvienotas vai likvidētas. Pēc tam tikšot sākta arī nopietna zinātnes institūciju darbības izvērtēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Linards

Kāda jēga tai labajai izglītībai, darba vietu taču nav -... Labai izglītībai vajag labas izglītības turpinājumu, kur ir naudas resursi ? Labāk iemācīt praktiskas lietas un cieņu pret darbu !
Ķīlis ir apmaldījies piecās priedēs ... tāpat kā visa Zatlera partija ...

pirms 7 gadiem, 2012.04.01 12:10

Jelgava