Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķīlis: Lielāks pamats ir izteikt neuzticību Rektoru padomei 3

Latvijas sabiedrībai būtu daudz lielāks pamats izteikt neuzticību Rektoru padomei, kuras atsevišķi biedri, vadot vājas augstskolas, algā saņem turpat 100 000 latu gadā, tā, komentējot sev izteikto Rektoru padomes neuzticību, uzsver izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Viņš akcentē, ka ir jāizbeidz prakse, ka augstākās izglītības sektors "pats sevi vērtē, sit sev uz pleca un piešķir sev naudu"."Neviena no viņu vadītajām augstskolām nav spējusi iekļūt pasaules augstskolu "Top 1000". Domāju, ir pilnīgi skaidri Rektoru padomes darbības motīvi, viņu mazās nekonkurētspējīgās saimniecības ir apdraudētas. Uzskatu to par apliecinājumu, ka darbojos pareizā virzienā," pauda ministrs.Kā norāda Ķīlis, viņš vēlas nodot studiju virzienu akreditāciju ārējai un neatkarīgai institūcijai, kuras sastāvu veidos starptautiski eksperti, darba devēju un nozares politikas pārstāvji. Tas savukārt neesot pa prātam vairumam Latvijas rektoru, kas vada vājas un nekonkurētspējīgas augstskolas.Kā ziņots, Latvijas Rektoru padome ir nolēmusi izteikt neuzticību Reformu partijas nominētajam izglītības un zinātnes ministram Ķīlim. Pēdējā laikā Rektoru padomei un Ķīlim bija domstarpības par iecerētajiem jaunajiem augstskolu akreditācijas noteikumiem.Rektoru padomes sēdē šodien vairākums tās dalībnieku atbalstīja neuzticības izteikšanu Ķīlim, jo uzskata, ka ministrs savu nozari vada neprofesionāli un haotiski, aģentūru LETA informēja padomes juriskonsults Jānis Bernāts.Vēstulē, kas adresēta Ķīlim, premjerministram Valdim Dombrovskim (V) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājai Inai Druvietei (V), teikts, ka par ministra attieksmi pret augstākās izglītības nozari varēja pārliecināties Studiju virzienu akreditācijas noteikumu saskaņošanas gaitā, kad tika ignorēti nozares profesionāļu viedokļi."Ministra nievājošās attieksmes piemērs - Ministru kabineta sēdē ministrs aicina neieklausīties augstskolu iebildumos, jo tikšot piedāvātas vēl lielākas reformas un tām sekošot vēl lielāki iebildumi," teikts vēstulē.Tāpat rektori ir nemierā, ka jau apmēram gadu ministrs sola reformas augstākajā izglītībā, tomēr kā vienīgo reformu viņš pasniedz pāreju uz studiju virzienu akreditāciju, ko pēc augstākās izglītības nozares pārstāvju iniciatīvas atbalstīja iepriekšējās valdības.Tāpat viņi pārmet ministram nespēju izstrādāt konkrētus priekšlikumus nozares attīstībai. "Jau gandrīz gadu pēc stāšanās amatā tā arī nav publiskoti "Ķīļa reformu" priekšlikumi augstākajā izglītībā. Tā vietā ministrs izsaka skandalozus paziņojumus presē, kas vieš vēl lielāku neskaidrību par nozares nākotni," uzsver rektori.Pēc viņu domām, Ķīlis ar saviem līdzšinējiem paziņojumiem ir noniecinājis Latvijas augstāko izglītību, radot izglītības nozarē neveselīgu un demotivējošu gaisotni.Rektoru padome aicina Ķīli uz tikšanos nākamajā nedēļā, lai ministrs iepazīstinātu ar konkrētu reformu plānu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ZZZZZZ

Malacis Ķīļa kungs ,sen tā vajadzēja .Jālikvidē tas mafijas mezgls , senāts, un lai saņem visi vienādas algas kā pārējie 200.00 latus mēnesī ,Alga taču ir jānopelna ar sviedriem .

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 23:29

Vernons

Rektoru padome varētu paklusēt! Tehniskās Universitātes auto transporta katedras profesori lieki aizņem vietu un nelaiž jauno paaudzi pie "šprices"! Kā viņi izskaidros to, ka 22 gadu garumā nav ceļu satiksmes Noteikumos sadaļas "Brīdinājuma signāli" un STOP signāla došana paredzēta ar augšup paceltu roku. Un šī liga ieviesās pagājušā gadsimta 70. gados!

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 21:43

FAKTS

Pilnībā piekrītu ministram ĶĪLIM ,atsevišķas fakultātes Latvijas unversitātē ir tikai naudas pelnīšanai pilnīgus brāķus ražo sporta skolotājus.trenerus ,kuriem no sporta metodikas un organizācijas nav ne mazākās apjēgas.Kāpēc dublē Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmiju,kura spēj sagatavot praktiskam darbam labus speciālistus.

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 14:19

Jelgava