Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķīlis uzskata, ka divas trešdaļas no augstākās izglītības iestādēm būtu slēdzamas vai reorganizējamas 9

Lielākā nepieciešamība pēc optimizācijas Latvijā ir saskatāma koledžu un specializēto augstskolu sistēmā, šādu viedokli Latvijas Radio pauda izglītības ministrs Roberts Ķīlis.

Ķīlis ir paudis viedokli, ka divas trešdaļas no Latvijas augstākās izglītības iestādēm būtu slēdzamas vai reorganizējamas, tās apvienojot. Problēmas augstākajā izglītībā esot radušās, jo Latvijā piedāvāta vāja profesionālā izglītība, kā rezultātā faktiski vienīgais ceļš pēc vidusskolas jauniešiem bijis uz augstskolām. Tāpat augstskolās esot vērojama nepietiekama sasaiste ar zinātni.Kā piemēru iespējamai reorganizācijai politiķis minēja Rīgas Juridisko augstskolu un Stokholmas Ekonomikas augstskolu, kuru darbībā esot redzama sasaiste ar Latvijas Universitāti, sekojoši būtu iespējama šo augstskolu konsolidācija. Ministrs atzīmēja, ka augstākās izglītības iestāžu apvienošana ir iespējama tur, kur ir redzama šāda studiju programmu līdzība.Ķīlis pēc pēdējiem konfliktiem augstākās izglītības nozarē ir pārliecināts, ka viņam ir jāpaliek amatā, jo piedāvātās reformas beidzot esot radījušas diskusijas, kas var būt pamats nepieciešamajām reformām. Politiķis atzīmēja, ka nekā negaidīta viņa piedāvātajās reformās nav, jo jau 2009.gadā Valda Dombrovska (V) toreizējā valdība pieņēma ziņojumu par iecerēm izmaiņām izglītībā, kas iezīmēja pašlaik piedāvātās reformas.Ministrs atzīmēja, ka gan rektoru, gan studentu vidū ir dažādi viedokļi par viņa piedāvātajām reformām. Asu vēršanos pret sevi Ķīlis vairāk skaidro kā nevēlēšanos likt prātus kopā, lai strādātu uz valstiski nepieciešamām izmaiņām augstākās izglītības jomā. Politiķis aicināja diskusijās par augstāko izglītību neaizmirst par nodokļu maksātāju naudu, kura ir jāizmanto saimnieciski un par kvalitatīvu produktu.Pēc Ķīļa vārdiem, valdošajā koalīcijā valdot vienprātība, ka Latvijā nav konkurētspējīgas augstākās izglītības, sektors nedrīkst pats sevi kontrolēt un augstskolu ir pārāk daudz.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

nn

Pazīstu divas meitenes ar baigi spico diplomu ....vadība ..starptaut atiecības ..la la . Viena strādāja par parastu datu vadītāju kompī , otra par frizieri

pirms 7 gadiem, 2012.09.12 09:09

klaidonis

Ķīlim žetons....Ir tikai saprotami, ja rektori piketē pretim, jo vietiņas ir siltas un labi apmaksātas. Dažas fakultātes sagatavo absolventus sagatavošanas pēc, jo ir tam nauda. Jēgas no tiem beidzējiem nekādas. Tāda LLU...ar izņēmumiem, sagatavo nekam nederīgus darbiniekus. Katedrās tiek bīdīta mistiska zinātne, kas balstās uz pāris entuziastiem, pielietojuma tam visam- nekāda... Studenti atsēž lekcijas....ārpus lekciju laika tikai retais apmeklē lasītavu vai bibliotēku, jo parasti tam visam lēnām var izšļūkt cauri..... Prakse- tā ir vai nu pierakstīta vai nekāda... Kāda tur izglītības kvalitāte?

pirms 7 gadiem, 2012.09.11 17:38

piegriezies

Sliņķi, zagļi, blatņiki, shēmotāji, līdēji, u.c. varaskārie nūģi, lieciet mierā i Ķīli, i Sprūdžu!

pirms 7 gadiem, 2012.09.11 15:14

ome

Pilniiba atbalstama Ministra reforma. Beidzot ir janodrosina kvalitativa augstaka izglitiba.

pirms 7 gadiem, 2012.09.11 15:04

Kurp iesim

Nez kāpēc Japāna un Dienvidkoreja rīkojās pretēji?

pirms 7 gadiem, 2012.09.11 10:29

s

...pilnīgi atbalstāma ideja - padsmit gadus par maksu augstskolas "saražoja" diplomētu idiotu paaudzi - cilvēkus ar augstāko izglītību, bet bez zināšanām...padarīja principā šos pamuļķus par nelaimīgiem cilvēkiem uz visu dzīvi, jo it kā ir diploms, fizisku darbu darīt negribas, bet neko citu nespēj, jo idiots arī ar diplomu ir idiots, un vēl trakākais - idiots arī āfrikā ir idiots, jo darbu ārzemēs viņi ne tik nespēja atrast...un tagad klīst pa pasauli šie ļautiņi, uz žēlojas, ka ar savu augstāko izglītību nevar darbu atrast, bet darba devējam jau vajaga nevis tavu diplomu, bet zināšanas...

pirms 7 gadiem, 2012.09.11 10:25

Jelgava