Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KNAB: korupcija medicīnas un satiksmes nozarē nemazinās 1

Lai arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) katru gadu aiztur medicīnas un satiksmes nozares pārstāvjus par korupciju, situācija šajās jomās neuzlabojas.

KNAB secinājis, ka katru gadu ļoti daudz tiek izmeklētas krimināllietas un veiktas pārbaudes medicīnas un satiksmes nozarē. "Dažāda līmeņa amatpersonas tiek aizturētas, dažāda līmeņa pārkāpumi konstatēti, ir daudz notiesājošu spriedumu, bet kopumā situācija nemainās, un acīmredzot ar apkarošanas pasākumiem nevar efektīvi uzlabot situāciju," piektdien žurnālistiem pavēstīja KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe.Ņemot vērā minēto, KNAB korupcijas novēršanas bloks plāno izstrādāt pasākumus, kas varētu būtiski samazināt korupciju medicīnas nozarē."Arī satiksmes nozare ir tā nozare, kas sagādā visvairāk kriminālprocesuālo darbību birojā," uzsvēra Strīķe. Korupcija satiksmes jomā gan nenozīmējot ceļu policistus, bet aizdomīgus darījumus aviācijā, ostās un Satiksmes ministrijas pārraudzībā esošās kapitālsabiedrībās."Neapšaubāmi tās ir nozares, kurās apgrozās lieli naudas līdzekļi un arī tāpēc, ka ir lieli pasūtījumi un iepirkumi, korupcijas riski ir lielāki," paskaidroja KNAB priekšnieka vietniece.Par to, ka situācija neuzlabojas, liecina arī pēdējos gados veiktās iedzīvotāju socioloģiskās aptaujas. Pērn veiktajā aptaujā 33,3% aptaujāto atzinuši, ka medicīnas nozarē lietas nokārtošanai izmanto neoficiālus maksājumus, dāvanas vai pazīšanos. 2007.gadā šādu atziņu izteikuši 33,7% respondentu, bet 2005.gadā ‒ 41,3% aptaujāto.Tātad četru gadu laikā gandrīz nekas nav mainījies attiecībā uz korupcijas risku samazināšanu medicīnas jomā. Primārais tagad ir pastiprināt darbu šajā jomā gan apkarošanas, gan novēršanas jomā. Tagad ir jābūt signālam veselības nozarē esošajām valsts un pašvaldību institūcijām, lai tās pievērstu lielāku uzmanību un intensīvāk risinātu jautājumu par vides sakārtošanu.KNAB medicīnas jomā ir izdalījis divas problēmas. Pirmkārt, jautājumi par medicīnas pakalpojumu sniegšanu tiek risināti ar kukuļiem un dāvanām jeb tā sauktajām pateicībām.Otra problēma ir noteiktu firmas medikamentu izrakstīšana pacientiem, proti, personas, kas ir atbildīgas par ārstēšanas procesu, zāles izraksta nevis tāpēc, ka tās pacientam ir paredzētas, bet tāpēc, lai mediķi saņemtu labumu. "Tā ir problēma, kurai birojs nākotnē pievērsīs uzmanību," uzsvēra KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.KNAB runasvīrs Andris Vitenburgs aģentūrai BNS pastāstīja, ka pašlaik birojā tiek veikta padziļināta korupcijas risku analīze veselības aprūpes sistēmā, īpašu uzmanību pievēršot šādiem korupcijas izpausmes līmeņiem: ārstu un pacientu sadarbība, ārstu un piegādātāju sadarbība iepirkumos, ārstu un farmācijas uzņēmumu pārstāvju sadarbība.Korupcijas risku analīze un priekšlikumu sagatavošana to novēršanai notiek, pamatojoties uz KNAB pārbaudēs, administratīvo pārkāpuma lietās, krimināllietās iegūto informāciju, kā arī iedzīvotāju sūdzībām.Vispirms KNAB sagatavotie priekšlikumi tiks iesniegti Veselības ministrijai, ja nepieciešams, KNAB vērsīsies ar ziņojumu arī Ministru kabinetā, norādīja Vitenburgs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Arsti prostitutas

Viens turigs arsts dzivo Berzu cela un Loka magistrales krustojuma,rezidence ka ministram,par godigi nopelnitu naudu.

pirms 7 gadiem, 2012.02.04 15:37

Jelgava