Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurences padome: Pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanas jomā jārīko iepirkumi 7

Pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanas jomā nepieciešams nodrošināt konkurenci un rīkot iepirkumu konkursus, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Konkurences padomes (KP) pārstāve Inita Kabanova.

Viņa skaidroja, ka, likvidējot uzņēmumu sāncensību un konkurences spiedienu, ilgtermiņā jebkuram ar labiem nodomiem dibinātam uzņēmumam būs grūti uzturēt augstu pakalpojumu kvalitāti un pēc iespējas zemas cenas.«Diemžēl atkritumu apsaimniekošanas jomā ar konkurences trūkuma sekām - augstākām cenām un sliktāku klientu apkalpošanu - iedzīvotājiem ir nācies saskarties uzreiz pēc tam, kad pašvaldības, izmantojot tām likuma dotās tiesības, no tirgus izslēgušas sev piederošo uzņēmumu konkurentus,» atzina Kabanova.Pēc viņas teiktā, lai arī teorētiski konkursa nerīkošana nenozīmē, ka noteikti tiks izvēlēts dārgāks piedāvājums, praksē diemžēl bieži notiek tieši tā.Tāpēc, lai nodrošinātu, ka pašvaldību iedzīvotāju saņem visizdevīgāko iespējamo pakalpojumu, KP jau pirms 2010.gada 28.oktobra, kad tika pieņemta Atkritumu apsaimniekošanas likuma aktuālā redakcija, vēlējās, lai šajā likumā tiek paredzēts pienākums pašvaldībām rīkot konkursu par atkritumu apsaimniekošanu arī tad, ja pašvaldībai pašai pilnībā vai daļēji pieder atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums.«Ja šis pašvaldības uzņēmums spētu piedāvāt visizdevīgākos nosacījumus, tas varētu darboties konkrētajā teritorijā, bet, ja labākus nosacījumus piedāvātu cits uzņēmums, pašvaldībai būtu jāizvēlas tas un nebūtu jāpadara savi iedzīvotāji par situācijas ķīlniekiem, izvēloties neizdevīgāku piedāvājumu tikai tāpēc, ka to iesniedzis pašvaldības uzņēmums. Diemžēl 2010.gadā šis KP priekšlikums tika noraidīts. Patlaban atkal tiek plānoti grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā un KP atkārtoti uzsver, ka pašvaldībām atkritumu apsaimniekošanas jomā nepieciešams nodrošināt konkurenci un rīkot iepirkumu konkursus,» norādīja Kabanova.KP jau šā gada jūlijā, atkārtoti izvērtējot situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā, norādīja, ka nepieciešams veikt grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, jo pašlaik likums ļauj pašvaldībām likvidēt konkurenci un uzspiest iedzīvotājiem neizdevīgākus un dārgākus pakalpojumus.Patlaban Atkritumu apsaimniekošanas likums ļauj pašvaldībai nerīkot konkursu, ja atkritumu apsaimniekošanu nodrošina pašvaldībai daļēji vai pilnībā piederošs uzņēmums. Tādējādi var netikt nodrošināti vienādi nosacījumi visiem iespējamajiem pakalpojuma sniedzējiem, savukārt iedzīvotājiem tiek atņemta iespēja gūt labumu no uzņēmumu konkurences. Par šādu iedzīvotājiem neizdevīgu pašvaldību rīcību KP ir saņēmusi virkni iesniegumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Uzmanīgi- cāzars un melbārde iekortelējušies Zatlera partijā un gaida pašvaldību vēlēšanas

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 11:25

kārlis

naivie cilvēciņi,mūsu saimniecības ir par mazu,lai pilsētā būtu vairāki atkritumu savācēji,pie tam izgāztuves pieder pašvaldībam,kur ieguldīta nauda,ja mēs ielaidīsim kādu Sprūdža-valsts maka izzadzēja- lobētu ārzemnieku,nu tad būs vāks,tad būs tiešām kā Itālijā,atkritumu pilnas ielas,atkritumus Latvijā drīkst apkalpot tikai pašvaldību pārvaldītas kompānijas,punkts.

pirms 7 gadiem, 2012.09.08 19:46

NEKA, NEKAS

Bus ka Sprudzis iecerejis, tad nu gan mums Italijas liktenis gaidams. Sitie komentetaji nav ostijusi atkritumu gaisu. Nu lai jau jums tiek.Diez kadu dziesmu tad dziedasiet, kurs tad bus vainigs un janomet.

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 20:32

mjaaaa

Karalīša Rāviņa Jelgavas impērijā apdraudēts viņa mafijas tēvs Bubulis. Rāviņš ar saviem mēriem ies līdz pat valsts apvērsumam. Soprano ģimeni nedrīkst aiztikt. :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 17:12

Kalniņu Anda

kā teica mans draugs komunālais grāmatvedis cāzers- vēlētāji ir deputātu kalpi, kuri reizi 4. gados izvēlas savus kungus, bet iedzīvotāji -komunālā dienesta algasdiena bez tiesībām kaut ko izvēlēties.

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 17:12

no novada

Tieši ta iznāca arī ar Jelgavas novada Staļģenes komunālo dienestu, kurš atņēma šo biznesu Jelgavniekiem, solot zemākus tarifus, bet iznāca tieši otrādi - tarifi tikai pieaug un iedzīvotājiem ar represīvam metodēm lika slēgt līgumus ar Jelgavas novada KU, kurš pārņēma šo biznesu no Staļģenes komunāla dienesta! Visu atbalstija un organizēja Jelgavas novada dome it kā domādama par iedzīvotājiem! Paldies par jūsu "rūpēm" kungi, gan vēlēšanās jūs par to saņemsiet atmaksu!

pirms 7 gadiem, 2012.09.07 14:18

Jelgava