Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursa «eXperiments» neklātienes finālā tikusi Valsts ģimnāzijas komanda

Pēc vairāk nekā mēneša garas intensīvas uzdevumu risināšanas skolēnu erudīcijas konkursā «eXperiments» noslēgusies otrā atlases kārta. Neklātienes finālā piedalīsies tikai 30 no 194 Latvijas 8. un 9. klašu skolēnu komandām.

Pēc neklātienes izšķirošās kārtas būs zināma tikai viena katra reģiona komanda, kas dosies aizstāvēt savu godu un mērosies zināšanās LNT tiešraidē maija sākumā, lai iegūtu 2012.gada erudītu titulu un galveno balvu – ceļojumu uz kādu saulainu zemi. Zināšanu cīņa notiks starp Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes reģiona un Rīgas pilsētas komandām.Zemgales reģiona neklātienes finālā tikusi Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Sestais elements», informē Inga Cīrule, konkursa «eXperiments» koordinatore.Šogad konkursam pieteicās 1358 pamatskolu 8. un 9.klašu skolēni. Jau kopš janvāra beigām komandas ir cītīgi mācījušās un apguvušas jaunas zināšanas, lai sekmīgi piedalītos pirmajās divās neklātienes atlases kārtās. Līdz šim skolēni ir atbildējuši uz divdesmit «Iesildīšanās testa» jautājumiem un darbojušies «Eksperimentālajā izaicinājumā» - sagatavojot paši savus fizikas, enerģētikas un elektrodrošības uzdevumus, kā arī atrisinot 127 ekspertu un konkurentu sarūpētos uzdevumus. SJau tagad ir sākusies konkursa nākamā kārta jeb neklātienes fināls, kas risināsies līdz 2.aprīlim. Tā laikā dalībnieki varēs parādīt savas prasmes, potenciālu un talantus. Komandu uzdevums būs atrast atbildes uz teorētiski un praktiski risināmiem uzdevumiem, kā arī izpaust savu radošo enerģiju un izdomāt veidu, kā tradicionālas un klasiskas profesijas padarīt daudz modernākas un inovatīvākas.

Pievieno komentāru

Jelgava