Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

KP aicina SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” novērst konkurences ierobežojumus 10

Konkurences padome (KP) ir uzdevusi pašvaldības uzņēmumam SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”, kas ir dominējošā stāvoklī nekustamā īpašuma pārvaldīšanas jomā Jelgavā, izvērtēt un mainīt savu rīcību attiecībā uz ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas vai nomaiņas pakalpojumu sniedzējiem.

KP pērn saņēma SIA “IUNGENZ” sūdzību, ka Jelgavas pilsētas domei piederošā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” liek nepamatotus šķēršļus privātajam uzņēmumam sniegt individuālo ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanu vai nomaiņu pašvaldības uzņēmuma pārvaldīšanā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, vienlaikus pati piedāvājot veikt šādus pakalpojumus.

Apstākļu izpētes laikā KP konstatēja, ka pašvaldības uzņēmumam ir jārīkojas atšķirīgi gadījumos, kad a) daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki ir pārņēmuši pārvaldīšanas tiesības un saskaņā ar pilnvarojuma līgumu apsaimniekošanu uzticējuši SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” un kad b) dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši pārvaldīšanas tiesības.

Proti, daudzdzīvokļu mājās, kur dzīvokļu īpašnieki ir pārņēmuši pārvaldīšanas tiesības, pašvaldības uzņēmumam ir jārīkojas atbilstoši īpašnieku uzticētajam pilnvaru apjomam, to nepārsniedzot. Tas nozīmē, ja apsaimniekošanas līgumā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” nav uzdots izvēlēties ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas vai nomaiņas pakalpojumu sniedzēju, uzņēmums nevar uzstādīt papildu prasības nedz privātā sektora konkurentiem, nedz iedzīvotājiem.

Savukārt daudzdzīvokļu mājās, kur dzīvokļu īpašnieki nav pārņēmuši pārvaldīšanas tiesības, pašvaldības uzņēmums ir tiesīgs rīkoties atbilstoši normatīvajam regulējumam, kas paredz tā pārstāvja klātbūtni skaitītāja pievienošanas laikā, tai skaitā gadījumos, kad ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanu vai nomaiņu veic privātais komersants, skaidro KP.

“Tā kā SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” nebija ņēmusi vērā šīs atšķirības un šāda rīcība Konkurences likuma izpratnē ir uzskatāma par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, KP īstenoja pārrunu procedūru. Iestāde aicināja pašvaldības uzņēmumu pārvērtēt un mainīt savu rīcību attiecībā uz ūdens patēriņa skaitītāju uzstādīšanas vai nomaiņas pakalpojumiem, kā arī turpmāk neierobežot iespēju privātajiem uzņēmējiem sniegt ūdens skaitītāju uzstādīšanas un nomaiņas pakalpojumus. Tāpat KP norādīja uz aizliegumu iedzīvotājiem izvirzīt nepamatotas prasības, kas ierobežo to iespēju brīvi izvēlēties pakalpojuma sniedzēju,” informē KP pārstāve Paula Vilsone.

KP atgādina, ka šis ir jau sestais gadījums, kad iestāde konstatē dominējošā stāvoklī esoša pašvaldības uzņēmuma neatbilstības godīgas konkurences principiem tieši šajā jomā. Tāpat KP atkārtoti uzsver, ka pašvaldībām ir īpaša atbildība ievērot konkurences neitralitāti, nepamatoti neierobežojot privāto komersantu darbības un līdz ar to konkurenci reģionā, kā arī jāvērtē, vai tirgū pastāv tirgus nepilnība, kad pašvaldības kapitālsabiedrībai ir tiesības sniegt pakalpojumus, ko nevar nodrošināt privātais sektors.


Foto: abc.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Švimpāzijs no Teteles

Kad tie murmuļi IUNGENZ beigs līmēt lapiņas pie tīrām sienām par savu nolādēto pakalpojumu, tad arī parunāsim par konkurencēm

pirms gada, 2018.05.03 13:48

Švimpāzijs

Ņemot vērā komentāram pieliktos mīnusus - vai nu jugenzam darbinieki pielikti pie šeptes, vai nu mums sabiedrībai patīk dzīvot sūnu ciemā ar aplīmētam durvīm, sienām utt. Abi gadījumi skumji.

pirms gada, 2018.05.04 15:11

AA

SIA "IUNGENZ" - vai tas nav firmas jau kāds trešais nosaukums? Tas nav tas pats JUGĀNS un JUNGENTS? Šī jau arī tāda 1 EUR SIA, ar nodokļu parādu, dibināta pagājušogad, budžetā kādus 300 samaksājuši - un nav ne IIN, ne VSAOI pagājušogad maksājuši ne centa. Viņiem vispār darbinieki ir?

pirms gada, 2018.05.03 15:30

Joske

Izskatās, ka NIPa darbinieki līdz 15.30 ir bijuši darbā. Cienītie darboņi, lēmums ir nevis par to, kas ir IUNGENZ, bet par to, ka NIPs ir pret konkurenci. Jeb?

pirms gada, 2018.05.03 17:50

nak tā dieninja

driz dzirdesim lidzigu stastu , rakstu ... kad nip aizliedz darboties uznēmumiem kurus izvelas pasi iedzivotaji. un tas nebus vienigais stasts.

ar jums ir cauri ... zurku kantoris

pirms gada, 2018.05.03 23:17

ase

Nu nav godīgi traucēt kāst piķi vidžim un viņa onkulim rāviņam

pirms gada, 2018.05.04 09:00

!

Mainot skaitītāju, ir jāiztīra pirms tā esošais "dubļu ķērāja" filtrs, ja tāds ir, bet NĪP darboņiem tas ir par grūtu!

pirms gada, 2018.05.04 10:50

Agris

Skaitītāju maiņa un vertificēšana ir labs peļņas avots,shēma.Vienalga vai četru gadu laikā izlieto 200kubikmetrus,vai 20kubikmetrus-nav nekādas starpības.Ir bijis tā,ka santehniķis mainot skaitītāju sabojā caurules vītni,tad caurule jāgriež nost un jāmetina klāt jauns posms.Apmaksātie valdības konsultanti lobē firmas un nevēlas pagarināt pilnīgi jaunu skaitītāju kalpošanas ilgumu.

pirms gada, 2018.05.04 16:21

santeniķis Koļa

Labs spečuks visu var salabot bez metināšanas un nelikt jaunu skaitītāju no veikala,bet vertificētu

pirms gada, 2018.05.05 10:10

NIP darbonis

Blombē skaitītāju tikai apsaimniekotājs,tādi ir MK noteikumi

pirms gada, 2018.05.05 10:13

Jelgava