Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikraksts: pašvaldībās etnisko spriedzi nejūt; Rāviņš balsos pret krievu valodu 9

Arī tajās pašvaldībās, kurās ir liels cittautiešu īpatsvars, domju priekšsēdētāji nav izjutuši etnisko spriedzi, ceturtdien vēsta laikraksts «Diena».

Dažādu tautību cilvēki strādā arī Jūrmalas domē, taču tās priekšsēdētājs Gatis Truksnis nav jutis ne domē, ne pilsētā saspīlējumu, kas būtu saistīts ar etnisko piederību. «Spriedze ir radīta mākslīgi un augšā, kas nāk par labu abiem politiskajiem spārniem, bet ne sabiedrībai. Tāda situācija ir bīstama,» uzskata Truksnis. Viņš ir nešaubīgi pārliecināts, ka Latvijā ir jābūt vienai valsts valodai – latviešu valodai, un ies uz referendumu, aicinot arī citus izmantot šo demokrātisko iespēju izteikt savu viedokli.Bez šaubīšanās 18.februārī uz tautas nobalsošanu par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, dosies gandrīz visi «Dienas» aptaujātie pašvaldību vadītāji, lai nobalsotu pret aicinājumu noteikt otras valsts valodas statusu krievu valodai. Ierosinātās izmaiņas pamatlikumā savukārt atbalstīs vairāki «Saskaņas centra» vietējie līderi, no kuriem vairāki, kā Rīgas mērs Nils Ušakovs, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, arī parakstījās par Satversmes grozījumu ierosināšanu. Tos atbalsta arī Zilupes novada domes priekšsēdis Oļegs Agafonovs, vairāki viņa kolēģi Daugavpilī un vēl dažās pašvaldībās.Jura Dombrovska vadītais Ciblas novads atrodas Krievijas pierobežā, un tajā arī ir liels cittautiešu īpatsvars, taču pašvaldības vadītājs neatmin, ka novadā būtu kādi etniskie konflikti. Domē tiek pieņemti arī krieviski rakstīti iesniegumi, un, ja apmeklētājam ir grūtības izteikties latviski, cilvēks tiekot uzklausīts viņa dzimtajā valodā.Ciblas novadā ir 3280 iedzīvotāju, bet tikai 54 parakstījušies par Satversmes grozījumiem, stāsta Dombrovskis, kura atbilde uz jautājumu par rīcību referenduma dienā bija ļoti skaidra: «Noteikti iešu, jo kopš neatkarības atjaunošanas tāda situācija vēl nav bijusi, ka tiek apdraudēta latviešu valoda.» Dombrovskis aicinās arī citus piedalīties tautas nobalsošanā.Bez šaubīšanās uz referendumu ies arī Jēkabpils mērs Leonīds Salcēvičs, jo «tauta pastāv tik ilgi, cik ilgi pastāv tās valoda». Vaicāts par noskaņojumu pilsētā, domes priekšsēdis atbildēja: «Jēkabpilī ir ļoti mierīgi. Mēs visi labi sadzīvojam. Mums nav ne osipoviešu, ne kādu melno spēku.»Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS), kura vadītajā pilsētā arī dzīvo diezgan daudz citu tautību iedzīvotāju, dosies uz tautas nobalsošanu, «lai mēs apliecinātu pasaulei, ka Latvijā latviešu valoda joprojām ir vienīgā valsts valoda».Par politiski svarīgu šo jautājumu uzskata arī Babītes novada priekšsēdis Andrejs Ence, Preiļu novada domes priekšsēdis Aldis Adamovičs un vēl vairāki viņu kolēģi, kuriem jau ir skaidrs, kā rīkoties referenduma dienā.Savu iespējamo rīcību tajā vēl pārdomā Liepājas domes  priekšsēdis Uldis Sesks, kuram prātā arī to cilvēku argumenti, kuri plāno ignorēt šo tautas nobalsošanu. Viņu vidū ir arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš ir norādījis, ka ierosinājums ir pretrunā ar Satversmes kodolu. Tam piekrīt arī U.Sesks, nepieļaujot diskusijas par divvalodību.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

"Jakovļeva" teikto īsteno ;))

Satversmes tiesā (ST) ir saņemts Saeimas deputātu pieteikums, kurā apstrīdēts referendums par krievu valodas statusu. Deputāti lūguši arī piemērot pagaidu noregulējumu un apturēt 18.februārī plānotā referenduma norisi.

Kā informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa, šodien dokuments reģistrēts tiesā un ST priekšsēdētājam trīs dienu laikā tas jāizskata un jālemj par lietas nodošanu trīs tiesnešu kolēģijai, kura viena mēneša laikā izlemj par lietas ierosināšanu vai atteikšanos ierosināt lietu.

Ja ST tiesnešu kolēģija lemj par lietas ierosināšanu, tad tiesa pilnā sastāvā rīcības sēdē, kas ir slēgta sēde, lems jautājumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu, informēja Pauliņa.

Deputātu parakstu vākšanu iniciēja "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un to atbalstīja arī atsevišķi vienotības deputāti. Deputāts Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) informēja, ka ir savākti 30 deputātu paraksti, lai apstrīdētu referenduma par krievu valodu leģitimitāti. Dokumentu parakstījuši visi 14 nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti, 15 "Vienotības" politiķi, kā arī Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāte Iveta Grigule.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 15:09

Ivars Jakovļevs

Lūdzu Satversmes tiesu:

1. pieņemt prasību un izvērtēt, vai 2012. gada 18. februārī paredzētais referendums par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai ir antikonstitucionāls.

2. atzīt Centrālās vēlēšanu komisijas 2012. gada 3. janvāra lēmumu Nr.1 "Par tautas nobalsošanas izsludināšanu" un likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" par antikonstitucionāliem un neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes pirmās nodaļas pirmajiem četriem pantiem.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 12:49

secinājums

Bet tajā pašā laikā Rāviņš politiski barojas no SC labvēlības un gribu redzēt, ko viņš teiks pirms nākošajām vēlēšanām krieviem. Garantēju, ka būs aizmirsis savu balsojumu. Viņš visu mūžu ir bijis pašlabuma meklētājs un intrigu pinējs.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 12:35

to zzz

piekrītu!
Protams, Ušakova rīcība varbūt arī izproviocēja Rāviņa rīcību, un parastam pilsonim tomēr vajadzētu izmantot tiesības paust nostāju referendumā, tak mēram derēja būt gudrākam un ņemt piemēru no valsts prezidenta nevis kā trakam reaģēt uz cita mēra izrādīšanos.
(Patiesībā, ignorējot referendumu, Rāviņš tik un tā nebūtu atbalstījis grozījumus un pie viena - ieturējis neitralitāti.)

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 12:29

Wow!

Jelgavaniece, tev tikai daļēja taisnība par to "no augšas", bet domā tālāk par mūsējie/viņējie/VL/SC līmeni... ;)

Piekrītu Calvados un paldies par linku uz superīgu blogu!
To daudziem noderētu palasīt:
http://ej.uz/guu9

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 12:13

Jelgavniece

Piekrītu tam, ka etniskās nesaskaņas ir radītas "no augšas". Par vislielāko iemeslu uzskatu VL aktivitātes, tajā skaitā arī parakstu vākšanu , lai aizliegtu mācības skolās krievu valodā. Pamazām krājās grauds pie grauda un kad vadzis pilns, tas lūzt. Tad nu klaigājam, kā nav kauna organizēt tādu referendumu, bet mūsu pašu nopelns vien tas ir.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 11:56

zzz

Равиньшу, как меру города, где 40% русскоговорящих жителей вообще стыдно принимать какую-либо сторону и идти на референдум. Так же как и Ушакову, кстати.

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 11:54

Calvados

Rāviņam "divējāda seja", runājot par to, ka "Rāviņš balsos pret krievu valodu"...

No vienas puses balsos pret okupācijas radītu mākslīgo divvalodību, bet no otras - klanās SC "kaujas saucieniem" un Putina ideoloģijai par "dižo Krievijas investīciju" mītiem (zinām jau, kā šādas "Krievijas investīcijas" sačakarēja Krājbanku un kā Jelgavā tās izpaušas AMO Plant, kur ražošana ir pieticīgāka par vidusmēra autoservisu...) OK, AMO iztērēja prāvu piķi par industriālas vides ilūziju, bet, kā rāda laiks nu jau gadu garumā, tā ir tikai ilūzija...

Plašāk:
http://www.zz.lv/forum/posts.html?fid=26&tid=4557&pid=0

pirms 7 gadiem, 2012.01.12 11:47

Jelgava