Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Laime nāks, un tu neaizmuksi”

Atzīmējot Starptautisko romu jeb čigānu dienu, kas pasaulē noteikta 8. aprīlī, Jelgavā Sabiedrības integrācijas pārvalde aicināja uz koncertu, ko vadīja Jelgavas 4. sākumskolas pedagoģe Dana Didžus. Pasākumā uzstājās Lietuvā labi pazīstamā dziedātāja un mūzikas skolotāja no Šauļiem Konsuela Mačuļevičute. 

Koncerta sākumā viešņa uzsvēra, ka ir lepna par savu tautību. Dziedātāja bija ieradusies kopā ar četrām dejotājām, kas izpildīja čigānu tautas dejas. Pirms koncerta Jelgavas čigānu biedrības “Romanu čačipen” valdes locekle Ināra Kozlovska vēlēja visiem jaunu pavasarīgu cerību piepildījumu un laimi ģimenē. Savukārt pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne atzina, ka Jelgavā romu problēmas risinās labāk nekā citviet. Pašvaldības pārstāve, pasniedzot I.Kozlovskai ziedus, izteica atzinību, ka viņa ir ne tikai darbīga biedrībā, bet arī pazīstama kā ļoti laba bērnudārza auklīte. “Romanu čačipen” īpaši sveica arī Jelgavas ukraiņu biedrība “Džerelo”.

Runājot par čigānu kultūru un tradīcijām, D.Didžus uzsvēra, ka čigāniem nav savas valsts un ir arī maz grāmatu (čigānu ābece Latvijā tika izdota 1996. gadā), tomēr tauta spēj būt savdabīga un Latvijā pastāvēt jau vairāk nekā piecsimt gadu. Čigāni pieturas pie saviem sakāmvārdiem, kas parāda tautas vērtības. “Čigāni teic: “Laime nāks, un tu no tās neaizmuksi!”,” smaidot sacīja D.Didžus.


Foto: Gaitis Grūtups. Visu rakstu lasiet 12. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Jelgava