Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā 72 pagastos nav iespēju izņemt skaidru naudu no bankas konta 7

Latvijā ir 72 teritoriālās vienības - pagasti -, kuros nav nekādu iespēju izņemt skaidru naudu no sava bankas konta, secināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā ziņojumā par skaidras naudas izņemšanas iespējām Latvijā.

Ziņojumā minēts, ka Latvijā skaidru naudu ir iespējams izņemt četros veidos - bankas filiālē, bankas bankomātā, izmantojot veikalos pieejamo pakalpojumu «Naudas izmaksa» un izņemot naudu Latvijas Pasta filiālēs.Noskaidrots, ka 221 pagastā ir tikai viena naudas izņemšanas iespēja, 34 teritoriālajās vienībās ir pieejamas vairāk nekā 10 vietas, kurās var izņemt skaidru naudu. Savukārt neviena bankomāta nav piecos no 110 Latvijas novadiem. Bankomāti nekad nav bijuši Amatas, Beverīnas, Ciblas un Vārkavas novadā, bet līdz ar Latvijas Krājbankas darbības izbeigšanu bankomāts vairs nav pieejams Rucavas novadā.Taču nākamgad šiem pieciem novadiem varētu pievienoties vēl pieci, norāda ziņojuma sagatavotāji. Saistībā ar Hipotēku bankas pārveidi nākamgad notiks bankomātu demontāža un filiāļu slēgšana visā Latvijā. Gadījumā ja neviena cita banka nepārņems šos bankomātus, vēl piecos novados vairs nebūs iespējama skaidras naudas izņemšana no bankomātiem - tie ir Baltinavas, Pārgaujas, Riebiņu, Rundāles un Salas novads.Tomēr ministrija uzsver, ka nav nepieciešama īpaša valsts iejaukšanās, piemēram, atbalsta programmas izveidošana bankomātu tīkla paplašināšanai.Tajā pat laikā ziņojumā ierosināts noteikt vienotu kritēriju bankomātu izvietošanai visā Latvijā - tā novietojumam ir jābūt optimālā attālumā no ikviena centra, piemēram, 15 kilometri.Patlaban, piemēram, lai Nīcgales iedzīvotājs izņemtu skaidru naudu, viņam ir jāmēro 30 kilometru tāls ceļš līdz Līvāniem.Tāpat rosināts popularizēt pakalpojuma «Naudas izmaksa» tirdzniecības vietās ieviešanu, jo tirgotājiem tas nozīmē minimālu finansiālo ieguldījumu, kas ir pretēji jauna bankomāta uzstādīšanai un apkalpe. Turklāt šī pakalpojuma ieviešana veicina tirgotāju uzņēmējdarbību, jo, lai šo pakalpojumu izmantotu, ir nepieciešams veikt pirkumu.Ministrijas sagatavoto ziņojumu rīt, 15.novembrī, izskatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Saimnieks

Mums te laukos palikuši vien kretīni un dzērāji, kam mums to bankomātus.

pirms 7 gadiem, 2012.11.15 09:50

pričindālis

Jelgavas novads ir no leišu robežas līdz Jūrmalai un kur te būtu bankomāts? Vai tagad no viena gala jābrauc uz citu galu, lai naudu izņemtu? Bankomātam ir jābūt nevis vienam pa visu novadu, bet katrā pagastā un labi būtu ja katrā biezāk apdzīvotā vietā.
Ideāli, ja pie katra veikala!!!! Galu galā esam 21.gs. un ES, tūliņ pat nauda mainīsies, bet dzīves līmenis kā alu laikmetā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.15 08:04

uf

Vircavā ir bankomāts? Vircavā noteikti vajag.

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 20:01

aha

Ejam lēnām atpakaļ uz bezelektrības laikmetu :D

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 15:52

Valdis

Pie visa var pierast. Bankām nav izdevīgi uzturēt miestā bankomātu, apkope vien cik izmaksātu!
Ja steidzami vajag skaidru naudu - vienmēr taču ir kāds labs kaimiņš no kā aizņemties.

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 14:12

pakaļa

Kā pēc naudu nevar izņemt veikalos kuri pieslēgti pie banku termināla ,kā tas ir iespējams lielos veikalos

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 12:51

Vietējais

Jā Zaļeniekos arī nevar. Šausmas, vienu automātu nevar topiņā iebāzt.

pirms 7 gadiem, 2012.11.14 12:28

Jelgava