Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā ik dienu vismaz viens cilvēks izdara pašnāvību

Latvijā ik dienu vismaz viens cilvēks izdara pašnāvību, un tas ir uz pusi vairāk nekā cieš autoavārijās, ceturtdien raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Pašnāvību skaits pēdējo pāris gadu laikā gan nav būtiski mainījies – pērn un iepriekš nedaudz vairāk nekā 400 cilvēku ir izlēmuši dzīvei pielikt punktu paši. Pēc Latvijas Ārlietu ministrijas datiem, arī ārvalstīs 12 cilvēki pērn izdarījuši pašnāvības. Salīdzinot ar Eiropas valstu skolēniem, mūsējiem ir veselīgāka attieksme pret dzīvi, jo uz pusi mazāk aptaujāto Rīgas mācību iestāžu audzēkņu ir domājuši par suicīdu vai mēģinājuši aiziet no dzīves. Tomēr nepatīkama tendence parādās gan – globāli pašnāvību kā izeju no problēmām arvien vairāk izvēlas jauni cilvēki, raksta laikraksts.Pērn Latvijā tika uzskaitīti 413 pašnāvnieki, bet 2010.gadā – 403. Savukārt 2009.gadā no dzīves šķīrās 483 cilvēki, bet 2008.gadā viņu bija krietni vairāk – 500. Pērn pašnāvības izdarīja arī trīs bērni. Iepriekš no dzīves izlēma aiziet pieci un seši bērni gadā. Veselības ekonomikas centra (VEC) ziņojumā par garīgo veselību valstī 2010. gadā atrodama satraucoša statistika – salīdzinot pašnāvībās un transporta nelaimes gadījumos mirušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, 2007.gadā šie divi rādītāji bija līdzīgi, bet kopš 2007.gada transporta nelaimes gadījumos bojā gājušo skaits samazinājies un 2010.gadā bija gandrīz uz pusi mazāks par pašnāvībās mirušo iedzīvotāju skaitu. Ziņojuma autori kā negatīvi vērtējamu faktu minējuši tendenci, ka Latvijā kopējais pašnāvību skaits samazinās, taču no 2009. līdz 2010.gadam vērojams pašnāvību skaita pieaugums vairākās vecuma grupās: 70–74 gadi, 35–39 gadi un 20–24 gadi.VEC uzsācis analizēt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumus pie pacientiem, kas mēģinājuši izdarīt vai izdarījuši pašnāvību 2010.gada otrajā pusgadā. No 739 izdzīvojušajiem pacientiem vislielākais pašnāvības mēģinājumu skaits bijis vecuma grupā no 20 līdz 34 gadiem.

Pievieno komentāru

Jelgava