Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas iedzīvotāji labāk vecumdienās strādā, nekā šodien krāj pensijai 4

Latvijas iedzīvotāju šodien ir gatavi veikt uzkrājumus. Turklāt, gada laikā no 17% līdz 19% palielinājusies tā iedzīvotāju daļa, kuri uzskata, ka arī pensijas vecumā turpinās strādāt, liecina  «SEB bankas» veiktā aptauja.

Atbildot uz jautājumu «Kas, jūsuprāt, nodrošinās pārticīgu dzīvi pensijas vecumā?», par četriem procentpunktiem līdz 28% pieaudzis to cilvēku skaits, kuri neuzskata, ka viņu vecumdienas būs pārticīgas. Gluži tāpat no 17% līdz 19% palielinājusies tā iedzīvotāju daļa, kuri uzskata, ka arī pensijas vecumā turpinās strādāt, vai savas cerības liek uz valsts pensijas pietiekamību (2011.gadā 10%; 2010.gadā 9%) vai bērnu finansiālo atbalstu (2011.gadā 6%; 2010.gadā 5%). Zīmīgi, ka 33% iedzīvotāju atzīst, ka paši veiks uzkrājumus, lai pensijā dzīvotu pārticīgi, kas ir par 8 procentpunktiem mazāk kā pirms gada.Savukārt, atbildot uz jautājumu «Kāpēc, jūsuprāt, ārzemju pensionāri tik daudz ceļo?», līdz 16% palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka ceļo tikai turīgie pensionāri un līdz 48%, kuri atzīst, ka ārzemju pensionāri var atļauties ceļot, pateicoties savlaicīgi uzsāktajai pensijas uzkrājumu veidošanai. Savukārt, par 8 procentpunktiem līdz 32% ir sarukusi to iedzīvotāju daļa, kas atbildējuši, ka lielu pensiju pensionāriem ārzemēs nodrošina valsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dilans

Vispirms jau vajadzēja informēt kādas algas saņēma tagadējie ārzemju pensionāri kad viņi strādāja.No tā tad arī vajadzētu sākt.Kādi gan uzkrājumi var būt ja saņem minimālo algu un vēl ir pāris bērneļi:komunālie,bērnu dārziņš.Vai šodien ir ko ēst?Vai mūsu valdība vispār zin kā dzīvo cilvēki,vai viņus tas interesē?Man liekas ka viņi šajā jautājumā ir tikpat kompetenti kā kaķis riešanas mākā.

pirms 7 gadiem, 2012.01.15 13:46

es

Tā tiešām tukša runāšana! No kā tad lai veido tos uzkrājumus? Labi, ja nākamo algu var sagaidīt! Skumji!

pirms 7 gadiem, 2012.01.15 11:39

Jelgavniece

Ne jau visiem ģenētiski dota tā laime, būt tik stiprie, lai pēc 62 gadiem vēl spētu strādāt un vēl jo vairāk, ja tādu nelielu darbiņu pāris stundas dienā ir ļoti, ļoti maz. Tāpat lielākai daļai iedzīvotāju nav bijis un ļoti ilgi nebūs iespējams veidot pašiem uzkrājumus vecumdienām, jo viss nopelņītais aiziet komunālos maksājumos, elementārai pārtikai, bērnu audzināšanai un skološanai un elementāriem medicīnas pakalpojumiem. Lai veidotu uzkrājumus, ienākumiem, proti, darba algām jābūt daudz lielākām.
Tā kā šāda veida runāšana ir vienīgi runāšana runāšanas līmenī.

pirms 7 gadiem, 2012.01.14 10:09

Jelgava