Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas starpaugstskolu studiju programmu «Uzturzinātne» absolvē 32 maģistri

Rīt Latvijas Universitātē notiks piektais izlaidums Latvijas starpaugstskolu akadēmiskai maģistra studiju programmai «Uzturzinātne». Šogad maģistra studiju programmu, ko īsteno Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki, absolvē piektā maģistrantu grupa - 32 maģistri.

Šā gada absolventi ir apguvuši septiņus pamatpriekšmetu moduļus (Pārtikas un uzturvielu ķīmija, cilvēka fizioloģija un uzturs, Uzturs un uzturpolitika, sabiedrības veselība un epidemioloģija, Uzturs cilvēka mūža laikā, Klīniskā uzturzinātne, Pārtikas produktu ražošanas pamati) un tiem atbilstošas tematikas izvēles kursus, informē LU Preses centrs.«Programmas «Uzturzinātne» šā gada absolventi ir izstrādājuši un Starpaugstskolu pārbaudījumu komisijai prezentējuši maģistru darbus par sabiedrības veselības un uztura problēmām parādot sevi kā kompleksi domājošus speciālistus, kuri izprot, ka uzturam ir ārkārtīgi lielo nozīme daudzu hronisku un akūtu slimību profilaksē un arī ārstēšanā, kuri apkopojot un pilnveidojot studiju laikā iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas spēs sniegt konsultācijas par veselīgu uzturu visā cilvēka dzīves laikā, kuri domās par jaunu un veselīgu pārtikas produktu izstrādi pārtikas ražošanas uzņēmumos un spēs veikt zinātniski pētniecisku darbību šajā virzienā, kā arī iesaistīties likumdošanas aktu izstrādē un pilnveidošanā,» skaidro LU Ķīmijas fakultātes asociētā profesore un programmas direktore Ida Jākobsone.Programmu no 2003. līdz 2005. gadam izstrādāja un pašreiz to īsteno trīs Latvijas lielāko augstskolu mācībspēki. 2008 gadā Latvijas Augstākās Izglītības programmu akreditācijas komisija programmu akreditēja uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.

Pievieno komentāru

Jelgava