Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lembergs uzskata, ka Jelgavai piešķirtie 2,5 miljoni latu ir prēmija par koalīciju ar «Vienotību» 15

26,2 miljoni latu, ko šonedēļ nolemts piešķirt vairāku Latvijas pašvaldību attīstībai, sadalīti, pārkāpjot Latvijas Republikas un Eiropas Savienības (ES) procedūras par ES fondu naudas sadali, tādēļ Ventspils pašvaldība centīsies pierādīt, ka šāda naudas sadale bijusi neatbilstoša Briseles noteiktajai kārtībai, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»).

Ventspils pašvaldība nav apmierināta ar valdības atbalstīto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lūgumu piešķirt 26,2 miljonus latu vairāku Latvijas pašvaldību attīstībai. Vairākām citām pašvaldībām nolemts piešķirt vairākus miljonus latu, bet Ventspils pašvaldība no šīs summas saņems tikai 885 631 latu kā papildu līdzekļus pievadceļu un autostāvvietu ap Lielo laukumu izbūvei.«Tas, kā tā nauda tika sadalīta, absolūti neatbilst likumam, jo naudu sadalīja pēc kritērijiem, ko bija izstrādājusi un apstiprinājusi viena VARAM darbiniece. Administratīvā procesa likums nosaka, ka ārējs normatīvs akts ir tikai tas, kur normatīvs ir vai nu likuma veidā vai Ministru kabineta (MK) noteikumu veidā. Dokumentam, ko ir pieņēmis kāds ierēdnis vai pat ministrija vai ministrs, ir iekšēja normatīva dokumenta raksturs. Vispirms vajadzēja apstiprināt MK noteikumus, un tad, pamatojoties uz šiem MK noteikumiem, kur būtu apstiprināti atlases kritēriji, vajadzēja vērtēt šos projektus,» norādīja Lembergs.Ventspils mērs atgādināja, ka savulaik Aigara Kalvīša valdības laikā arī tika sadalīta nauda 17 pašvaldībām, un toreiz bija izstrādāti vispārēji principi naudas sadalē: «Kalvīša valdības apstiprinātie noteikumi bija visiem saprotami, lēmumi bija caurspīdīgi, un nebija nekāda subjektīvisma.»Šoreiz naudas sadalē ievēroti pavisam citi principi, norādīja Lembergs: «Šī nauda tika sadalīta, pēc manām domām, absolūti subjektīvi – būtībā pēc partiju principa.»«Piemēram, Daugavpils saņem septiņus miljonus latu ar noteikumu, ka mana Daugavpils kolēģe [Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova] iestājas Reformu partijā. Jelgavā ir koalīcija ar «Vienotību», arī viņi saņem attiecīgu prēmiju. Liepājai ir līgums ar «Vienotību», arī par to viņi saņem prēmiju. Savukārt mums nav vienošanās ar «Vienotību», tāpēc mēs nesaņemam,» savu viedokli vakar preses konferencē pauda Lembergs.Tā kā valdības pašvaldībām piešķirtā nauda vēlāk tiks aizstāta ar ES fondu naudu, ir pārkāptas gan Latvijas, gan ES procedūras par ES fondu naudas sadali, uzskata Lembergs. «Līdz ar to mēs esam nolēmusi, ka, neatrodot taisnību Latvijā, meklēsim to Briselē un centīsimies pierādīt, ka šāda veida 26 miljonu sadale ir neatbilstoša Briseles noteiktajai kārtībai,» norādīja Lembergs.Jau ziņots, ka 2.oktobrī valdība atbalstīja VARAM lūgumu piešķirt 26,2 miljonus latu vairāku Latvijas pašvaldību attīstībai. Ministrijas sagatavotais noteikumu projekts paredz novirzīt minēto summu nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšanai, tostarp arī vairākām pašvaldībām Latgalē.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

skats

Nesaprotu, par ko tāds satraukums? Agrāk bija jāstājas Tautas partijā.

pirms 7 gadiem, 2012.10.14 13:47

ivars

http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/369034-ar_cirvi_nogalinato_stirnu_aizvedis_domes_deputats

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 18:50

info aklajiem+neaptēstajiem

Tiem, kuri neredz afēras Jelgavā, iedošu īsu sarakstu no dažām:
- ZOC - plānoja uzbūvēt par 7mLs, bet pēc Rāviņa pretenzijām, ka viņam tāds objekts nav vajadzīgs uzbūvēja par 20mLs;
- visus būvdarbus Jelgavā veic limitēts firmu skaits - ielas Igate+KULK, mājas Rimts
- caur JAP katru gadu pludina miljonus Ļu***skas privātfirmā, kura strādā JAP;
- atkritumu izvešana un apsaimniekošana nodota bez konkursa privātfirmai, kuras daļu īpašnieks atkal ir KULK jeb visiem zināmais Jelgavas mafiozs Gunārs Bubulis;
- caur Jelgavas ledus sporta skolu maksā 3 reizes palielinātus maksājumus par ledus īri, bet tie nonāk vēl viena Jelgavas mafijas locekļa Imanta Kanaškas kabatā;
- par 2mLs būvē gājēju tiltu uz Pasta salu, lai gan tilts jau eksistē dažus simtus metrus no būvētā;
- Rāviņš pa samazinātu cenu iegādājas luksusmašīnu no domes bez izsoles, lai gan arī citi būtu bijuši gatavi nopirkt tādu auto;
- un tā tālāk .....
Tas ir tikai īss afēru apraksts, kurā nav iekļauts NĪP, Pilsētsaimniecība, Jelgavas ūdens, Fortum uc.!

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 10:25

ko nu par to

Ņevoļskis jau ir politiskais līķis :)

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 10:08

Andris

Deputāts – PCTVL pārstāvis krāpj valsti vai advokātu padomi?
PIETIEK
04.10.2012.
Komentāri (8)

Vēloties nokārtot advokāta eksāmenu, Jelgavas pilsētas domes deputāts, no Saskaņas centra izmestais Sergejs Ņevoļskis, kurš Saeimas vēlēšanās startēja no PCTVL saraksta, Zvērinātu advokātu padomē iesniedzis dokumentus, kas, ņemot vērā viņa iepriekš amatpersonas deklarācijās uzrādītas ziņas, liek secināt – vai nu topošais advokāts ir vairākus gadus krāpis valsti, vai arī tagad par viņu sniegtajās ziņās tiek krāpta advokātu padome.


Šā gada 21.augustā Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sēdē cita starpā tika apstiprināts to personu saraksts, kuras 25. un 26. oktobrī pielaistas pie advokāta eksāmena kārtošanas. Viņu vidū ir arī 1978. gadā dzimušais Sergejs Ņevoļskis, kura nodarbe esot SIA Labo namu aģentūra jurists.

Līdz ar to Ņevoļskis ir varējis kvalificēties advokāta eksāmenam, kam viens no iespējamiem kritērijiem ir – pretendentam vismaz septiņus gadus jābūt strādājušam augstskolas tiesību zinātņu specialitātes akadēmiskā personāla amatā vai citā juridiskās specialitātes amatā.

Taču izrādās, ka savās ikgadējās amatpersonas deklarācijās Ņevoļskis, kuru 2009. gadā izslēdza no Saskaņas centra sastāvdaļas – Tautas saskaņas partijas, ir minējis dažnedažādas nodarbes, tikai ne darbošanos jurista amatā. Kā savus amatus viņš dažādos gados uzrādījis gan valdes locekļa un mājas pārvaldnieka, gan pārvaldnieka, valdes priekšsēdētāja un projekta vadītāja posteņus – visu ko, tikai ne jurista pienākumu pildīšanu.

Arī 2011. gada augustā, startējot Saeimas vēlēšanās kā PCTVL-Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā kandidāts, Ņevoļskis apliecinājis šādu ziņu patiesumu – viņš esot Jelgavas pilsētas domes deputāts, kā arī dzīvokļu īpašnieku biedrības Asteru Nams un nodibinājuma Fonds desanta brālības kareivju piemiņa valdes priekšsēdētājs. Jurista amats atkal nav pieminēts, taču Zvērinātu advokātu padomei iesniegtajās ziņās viņš jau pārtapis par juristu ar stāžu.

Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska saka – padomē esot izveidota īpaša komisija, kas pārbauda iesniegtos dokumentus, pirms kandidāti tiek pielaist pie eksāmena, un šī komisija esot atzinusi, ka „visi dokumenti ir atbilstoši un kandidāts atbilst likuma prasībām, tai skaitā par septiņu gadu darba stāžu jurista amatā.

„Labo namu aģentūras valdes priekšsēdētāja ir izsniegusi izziņu, ka no 2005.gada Ņevoļskis ir valdes loceklis un vienlaikus arī jurists Labo namu aģentūrā. Mums nav nekāda pamata šo dokumentu apšaubīt. Ja tas būtu viņa paša parakstīts dokuments kā amatpersonas, tad mēs varētu vēl apšaubīt, bet šo ir parakstījusi cita amatpersona. Turklāt ir pievienots arī darba apraksts. Ja tā nebūtu, mēs varētu teikt, ka nepieciešams arī amata apraksts, bet šeit ir visi dokumenti kārtībā,” skaidro Kaminska.

Savukārt pats Ņevoļskis, taujāts par viņa jurista pieredzi un dīvainībām dokumentos, bija ārkārtīgi nerunīgs. „Esmu jurists Labo namu aģentūrā. Publiski ir pieejama informācija, no kura laika es vairs neesmu valdes loceklis. Un kopš tā laika es pildu jurista pienākumus. No 2005.gada,” – tas bija viss, ko Ņevoļskis vēlējās bilst par šo jautājumu.

Savukārt īsti nerunīgs deputāts kļuva, izdzirdot jautājumu, kāpēc viņš savu darbošanos jurista amatā nav uzskatījis par vajadzīgu norādīt amatpersonas deklarācijā. „Sakiet, kādēļ man ir jāatbild uz jūsu jautājumiem?” – uz šādu jautājumu saņēmis atbildi, ka viņš taču ir publiska persona un domes deputāts, Ņevoļska vienīgais sakāmais bija: „Nu, atsūtiet savus jautājumus, un es izskatīšu, ko ar tiem darīt.”

Savukārt Labo namu aģentūras valdes priekšsēdētāja Ingrīda Belinska, uzzinājusi par Pietiek interesi, no uzņēmuma biroja, spriežot pēc sekretāres teiktā, pazuda un darba dienas laikā tur arī neatgriezās.

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 08:06

Tam GD

Tu laikam tualete vien sedi, bet pareizi uzrakstit nejedz.

pirms 7 gadiem, 2012.10.05 08:04

GD

Rublis tak bez Andra vai Kanaskas atlaujas pat uz toaleti nedrigst aiziet. Nevertejiet so regu par augstu

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 23:17

GD

Rublis tacu bez Andra vai Kanaskas atlaujas pat uz toaleti nedrigst aiziet

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 23:15

KO NU

TO nu gan vini nespej.Pasu smuces uznaks gaisma.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 22:45

jūs te

lielie taisnības cīnītāji un visu aizkulišu zinātāji vienreiz nosauciet savus vārdus, vai ejiet ar savu bagāžu uz prokuratūru, citādi jau piegriezies lasīt visas tās h-njas.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 22:29

Vietejiem

Tu vari paradit kadu aferu un visu to ko sava slimaja galva saplanojis.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 22:21

NU KA

Lembergam pa maz vel.Nevar jau but ta ,ka vienmer viss tikai Ventspilij.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 19:21

Dilans

Gan jau Rublim atlec ne vienreiz vien ja var uzbūvēt maju sev un mātes fazendu Pureņu ielā tā pamatīgi uzfrišinājis.Neticas ka tas ir par vilciena konduktora algu.

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 19:14

to Vietējā

Tu ko?! Rāviņš un dalīsies?!!! Tā nekad vēl nav noticis! Bet Lemberga norāde uz sadarbību ar Vienotību ir pilnīgi pareiza. Rublis ne tikai palīdz Rāviņam realizēt viņa afēras un shēmas, bet grib arī sev kādu apgrauztu kauliņu, bet par to Rāviņš pieprasa no Rubļa, lai tak viņš beidzot sarunā ar" rudo matu ērkuli" kādu štelli un arī viņam atmet daļu no valsts budžeta kopīgai sadalīšanai pa kabatām. Nu re un sarunāja! Vai nav foršs čalis tas Aigars Rublis partijas "Vienotība" līderis Zemgalē?!!!

pirms 7 gadiem, 2012.10.04 17:46

Jelgava