Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 1. oktobrim var pieteikt kandidātus Jelgavas apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”

Līdz 1. oktobrim ikviens aicināts pieteikt savu kandidātu Jelgavas apbalvojumiem “Goda zīme” un “Goda raksts”, kas tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, informē pašvaldība.

Apbalvojumiem izstrādāts jauns dizains, kurā iekļauts Jelgavas lielais ģerbonis.

Jaunā apbalvojuma “Goda zīme” dizaina idejas pamatā ir 17. gadsimta Jelgavas pils un pilsētas nocietinājumu zīmējumi un plāni, kas pārveidoti septiņstaru zvaigznē ar starpstariem, izveidojot apbalvojuma formu. Apbalvojumu piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskajā vai citā darbībā Jelgavas pilsētas labā. Savukārt “Goda rakstu” piešķir fiziskai, juridiskai personai vai kolektīvam par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, sociālajā aprūpē, uzņēmējdarbībā, sportā un sabiedriskajā darbībā.

Ierosinājumu par apbalvojumu piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, domes pastāvīgās komitejas un komisijas, juridiskās personas, valsts un pašvaldību iestādes, kā arī iedzīvotāji (ne mazāk kā piecas pilngadīgas personas).

Pieteikums Jelgavas domes Klientu apkalpošanas centrā jāiesniedz, norādot kandidāta vārdu, uzvārdu, darbavietu, ieņemamo amatu vai nodarbošanos, nozari, kādā apbalvojums piešķirams, īsu dzīves, darba un sabiedriskās darbības aprakstu, pamatojuma vēstuli, par kādiem nopelniem persona vai kolektīvs ieteikts apbalvojumam, kā arī pievienojot iesniedzēja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.

Iesniegtos ierosinājumus apkopo un izvērtē ar domes lēmumu izveidotā Apbalvojumu piešķiršanas komisija. Gala lēmumu par apbalvojumu piešķiršanu pieņem domes sēdē. Papildu informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 63005574.

Apbalvojumi tiks pasniegti Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī, Jelgavas domes priekšsēdētāja svinīgajā pieņemšanā.

Līdz šim augstāko apbalvojumu “Goda zīme” saņēmuši 107 jelgavnieki, to vārdus var atrast ŠEIT.


Attēls: Jelgavas pašvaldība


Pievieno komentāru

Jelgava