Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākā daļa pašvaldību nav domājusi par domes sēžu tiešraižu nodrošināšanu internetā 5

Lielākā daļa pašvaldību, kas piedalījās aptaujā par iespējām nodrošināt domes sēžu translāciju tiešsaistē, atzīst, ka par šādu iespēju domājušas nav, turklāt tam trūkst arī atbilstošu tehnisko speciālistu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas publiskotie aptaujas rezultāti liecina, ka aptaujas anketa tika nosūtīta 110 novadiem un deviņām republikas pilsētām, atbildi sniedza 99 anketas saņēmējas.Uz jautājumu, vai tiek apsvērta iespēja nodrošināt sēžu ierakstu publicēšana pašvaldības mājaslapā, vai sēžu translācija tiešsaistē, 56 pašvaldības norādījušas, ka par šādu iespēju nav domājušas, 36 atbildējušas, ka apsver šādu iespēju, lai gan konkrētu plānu vēl nav. Savukārt septiņas pašvaldības to plāno ieviest jau tuvākajā laikā.Aptaujā arī noskaidrojies, ka tikai piecām pašvaldībām domes sēžu zāle ir aprīkota ar mikrofonu vai mikrofonu sistēmu, kas ļauj veikt skaņas ierakstu, kā arī 79 pašvaldībām nav pieejama video kamera, ar ko veikt sēžu ierakstu. Izrādās, ka vairumam pašvaldību nav arī darbinieku, kuriem ir pieredze vai prasmes tiešraižu translāciju aprīkojuma uzstādīšanā un darbības nodrošināšanā - šādi speciālisti ir 22 pašvaldībās, bet 77 nav.Pašvaldībām anketā bija arī jānorāda, kāds ir interneta pieslēguma augšupielādes ātrums - 54% pašvaldību tas ir virs pieciem megabitiem sekundē, 24% - līdz diviem megabitiem, bet 22% - no diviem līdz pieciem megabitiem sekundē.Saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju, patlaban Latvijā ir četras pašvaldības, kas nodrošina kādu no iespējām publicēt sēžu informāciju internetā - Rīgas dome, Ķekavas novada pašvaldība un Inčukalna novada pašvaldība nodrošina domes sēžu video un audio tiešraidi internetā, pēc sēdēm audioieraksti tiek ievietoti pašvaldību mājaslapā. Rīgas dome vēl arī savā mājaslapā ievieto domes sēdes videoierakstu. Savukārt Vecpiebalgas novada pašvaldība savā mājaslapā ievieto domes sēdes audioierakstus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kurp iesim

Nevajag jau tiešrairi, pietiks ar nerideģētu ierakstu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.04 10:39

Izbrīns

Kādu vēl tur tehniku un speciālistu, *ūda vebkameru stūrī nostutēt? Nu, kā jau parasts, tūlīt vajadzēs jaunus datorus ar četrkodolu pročiem, serverus, licences krutākajiem softiem u.t.t.! Ka maucam, ta maucam, ja pa zvirbuli, tad ar lielgabalu vismaz, ne?

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 19:22

to vārds

Bet tas, ka tiek izšķiesti milzīgi līdzekļi lai drukātu Vēstnesi, uzturētu n-tās sabiedrisko attiecību dāmas un citādi slavinātu savus "izcilos" darbus , vai tas ir lietderīgi? Tad jau labāk redzēt dzīvajā to "cirka" izrādi, lai varam spriest ne tikai par Rāviņu(tur jau diagnoze ir noteikta), bet arī par varēnās Vienotības , SC un citiem deputātiem, citādi ir aizdomas, ka domes izdotajos pašreklāmas materiālos visi tiek rādīti tādi labi un pūkaini, bet patiesībā ir Rāviņa rokaspuiši un meitas...

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 18:56

vārds

Kam to vajag? Kaut kādiem dīkdieņiem tikai. Nodokļu maksātāju naudu var tērēt arī prātīgāk.

pirms 7 gadiem, 2012.09.03 17:38

Jelgava