Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielo pilsētu asociācija un Ronis vienojas koncentrēties uz esošās satiksmes infrastruktūras sakārtošanu; Jelgavai aktuāls jautājums par Lietuvas šoseju

Tikšanās laikā ar satiksmes ministru Aivi Roni Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji bijuši vienisprātis, ka vairāk būtu jākoncentrējas uz esošo satiksmes infrastruktūras objektu sakārtošanu, nevis jauniem un apjomīgiem projektiem.

Kā aģentūrai LETA pēc tikšanās pastāstīja LLPA prezidents Gatis Truksnis, katras lielās pilsētas vadītājs satiksmes ministru informējis par pilsētai aktuāliem jautājumiem satiksmes nozarē. Bijuši jautājumi, kur secināts, ka projektus ir iespējams īstenot nākamajā plānošanas reģionā, bet bija arī tādi jautājumi, kur risinājums nav redzams.Piemēram, Jūrmalai aktuāls jautājums ir jauns tilts pār Lielupi, taču tikšanās laikā secināts, ka šis projekts nav perspektīvs. Liepāja un Ventspils runājušas par ostu jautājumiem, bet Jelgavai aktuāls ir jautājums par nekvalitatīvajiem autoceļiem Lietuvas virzienā. Savukārt Daugavpils vēlējusies skaidrību par reģionālo lidostu - lai tā būtu ierakstīta Nacionālajā attīstības plānā.Tāpat tikšanās laikā LLPA aktualizēts jautājums par autoceļu fonda atjaunošanu un, pēc Trukšņa domām, valstī nedrīkst nozares pretnostatīt vienu otrai, kādai kaut ko atņemot, lai citai tiktu vairāk. Kā piemēru viņš minēja Kohēzijas fondu finansējumu, kas, viņaprāt, vairāk būtu jāizmanto infrastruktūras atjaunošanai, un nav pieļaujams, ka satiksmes un infrastruktūras nozarei tiek atņemts finansējums, lai tas tiktu citai arī svarīgai nozarei. «Šeit ir jāmeklē citi risinājumi,» viņš sacīja.Kopumā Truksnis tikšanos raksturoja kā konstruktīvu, un lielo pilsētu vadītāji ir apmierināti ar tās iznākumu, jo ministrs ir izrādījis sapratni par pilsētām aktuālajiem jautājumiem. «Protams, nekad visi līdz galam nebūs apmierināti ar finansējumu,» teica Truksnis.

Pievieno komentāru

Jelgava