Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupes augštecē ūdens līmenis pieaudzis, bet lejtecē - pazeminājies

Šajās dienās Latvijas upēs turpinājās ūdens līmeņa paaugstināšanās un ledus iešana, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Daugavā ūdens līmenis diennaktī pārsvarā paaugstinājās par 3 - 89 centimetriem (cm), pie Daugavpils, Buivišiem un Jersikas ūdens līmenis pazeminājās par 3 - 21cm. Ūdens līmenis paaugstinājās arī Rēzeknē, Aiviekstē, Gaujas augštecē un pie Siguldas, Amatā, Salacas augštecē, Mūsā un Lielupes augštecē. Savukārt Ventā, Lielupē no Staļģenes uz lejteci, Salacas lejtecē, Dubnā un Ogrē ūdens līmenis pazeminājās.Daudzviet austrumu un centrālās daļas upēs iet ledus. Lielupes augštece ir brīva no ledus, bet pie Staļģenes un Kalnciema vakar no rīta gāja rets ledus, pie Jelgavas bija vidēja ledus iešana. Arī Gaujā atsevišķos posmos gāja ledus. Vakar no rīta upe bija brīva pie Valmieras un Carnikavas.Daugavā pie Piedrujas vakar no rīta ledus bija izgājis, palicis tikai pie krastiem, pie Krāslavas upe bija brīva, ledus iešana turpinājās pie Daugavpils. Daugavā pie Nīcgales vēl saglabājās ledus sega ar piekrastes vaļumjoslām. Pie Vaikuļāniem un Jēkabpils gāja ledus. Ledus sega pacelta Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Zeļķiem, pie Pļaviņām saglabājas ledus sega.Tuvākajās dienās Latvijas upēs pārsvarā turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās. Turpināsies ledus iešana Gaujas vidustecē un lejtecē, Lielupē, Ventas lejtecē, Ogres lejtecē, Dubnā un Salacā, kā arī Daugavas un arī citu Latvijas centrālās daļas upju straujākajos posmos.

Pievieno komentāru

Jelgava