LLU aicina Lielajā talkā sakopt Langervaldes mežu

Lielās talkas dienā 23. aprīlī LLU Meža fakultāte aicina studentus, darbiniekus un visus jelgavniekus sakopt Langervaldes mežu, veicinot tā kādreizējā skaistuma atgūšanu.

Langervaldes mežs Jelgavā ir senām tradīcijām bagāts vēsturisks objekts, kas līdz II pasaules karam ticis izmantots kā parks pilsētnieku brīvā laika pavadīšanai. Pērn LLU Meža fakultātes, SIA «Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta» un Latvijas valsts mežzinātnes institūta «Silava» un LLU dibinātās publiskās aģentūras «Meža pētīšanas stacija» sadarbības rezultātā Langervaldes mežs atkal ieguvis Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem nozīmīgas atpūtas vietas statusu. Mežs sakopts, tajā izveidots pastaigas celiņu tīkls, tiks būvēti koka tilti, vides instalācijas objekti, kā arī top vides izglītības taka. Tomēr mežā vēl uzkrājušies gadu desmitiem gāztie atkritumi, kas bojā skaisto ainavu un apmeklētājiem nav pievilcīgi. Tāpēc LLU Meža fakultāte ar sadarbības partneriem aicina ikvienu piedalīties Langervaldes meža sakopšanas talkā. Tikšanās pulksten 10 Rubeņu ceļa sākumā, virzienā no Garozas ielas.

Jelgavnieks – mākslinieks, gleznotājs, pedagogs un ugunsdzēsējs Aleksandrs Strekavins (1889–1971) – savā piezīmju burtnīcā «Par seno Jelgavu» raksta, ka 20. gadsimta sākumā Langervalda parks (agrākais Šēdiņa krogs) pie Garozes ceļa bijusi populāra jelgavnieku atpūtas vieta. Uz parku no Jelgavas varēja nokļūt pa Lielupi ar mazu tvaikonīti «Huelva», kura piestātne atradās pie kādreizējā Langervaldes spirta brūža – kilometra attālumā no parka. Langervaldes parkā bijusi mūzikas estrāde, lapenes, soli, galdi un šūpoles. Tur bieži vien rīkotas zaļumballes un svētdienās spēlējusi «Valdmaņa kapelle». Parka tuvumā bijis arī Langervaldes restorāns, kurā ceptas gardas krējuma kūkas (pēc Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja arhīva materiāliem). Zināms, ka šī teritorija ir bijusi arī slavena 1905. gada revolucionāru mītiņu un apspriežu vieta. Taču pēc II pasaules kara Langervaldes mežs pamazām aizauga un zaudēja savu nozīmi.

Talkas kontaktpersona – Linards Sisenis, tālrunis 22012770, e-pasts linards.sisenis@llu.lv.


Savukārt LLU studējošo pašpārvalde 21. aprīlī talkos Rīgas zoodārzā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava