Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU atklāj ģeogrāfisko informācijas sistēmu kompetenču centru (FOTO) 4

LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras telpās “Interreg” Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta “Kopīgas ģeogrāfiskās informācijas (ĢI) izglītības izveidošana darba iespēju palielināšanai reģionā” īstenošanas gaitā atklāts ģeogrāfisko informācijas sistēmu (ĢIS) kompetenču centrs. Tas atrodas fakultātes 303. un 304. telpā.

303. auditorija iekārtota kā mācību auditorija ar 12 darba vietām apmācāmajiem un vienu darba vietu pasniedzējam, aprīkota ar 13 datorkomplektiem un programmatūru, interaktīvo ekrānu un dokumentu kameru. Savukārt 304. telpā ierīkotas darba vietas trīs pasniedzējiem pētniekiem. Telpā ir printeris/skeneris/ kopētājs, kā arī A0 ploteris/skeneris, kas aprīkots ar datoru un 3D printeris. Datu iegūšanai paredzēta fotokamera, drona komplekts, robotizētā tahimetra komplekts un fotogrammetriskā kamera.

Projekta vadītāja LLU asociētā profesore Dr.oec. profesionālās bakalaura studiju programmas “Zemes ierīcība un mērniecība” direktore Vivita Puķīte stāsta, ka projekts veicinās starptautisko un starpdisciplināro sadarbību, kā arī sadarbību starp dažādām fakultātēm un augstskolām. Projekts sākts pagājušā gada 1. aprīlī un ilgs 24 mēnešus.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 29. marta “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tas pats

Ko te komentāros minēja par pilveres kāri uz dažādu "centru" veidošanu? Rau kārtējais piemērs!

pirms gada, 2018.03.29 13:21

Par laucinieku visskompetentiāciju

Man prieks, laucinieu kompetences paliek arvien kompetententākas,

pirms gada, 2018.03.30 09:21

Man ar

prieks par starpdisciplināro sadarbību, kas veiksmīgi integrējas lineārajā un horizontālajā LU taimkodā.

pirms gada, 2018.03.30 12:12

skaisti

universitāte iet līdzi laikam un modernizējas!

pirms gada, 2018.03.30 11:58

Jelgava