Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU – darba devēju topa ceturtajā vietā

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv šonedēļ iepazīstinājis ar darba devēju viedokli par darba tirgū aktuālām profesijām un ieteicamām izglītības iestādēm, kurās tās apgūt. Tops veidots, balsoties uz darba devēju ieteikumiem ar mērķi palīdzēt 33 500 pamatskolas un vidusskolas absolventiem šovasar izdarīt pareizo profesijas un izglītības iestādes izvēli.

Viedokli karjeras portālā Prakse.lv kopumā izteica 170 nozīmīgi Latvijas uzņēmumi, iesakot profesijas un izglītības iestādes, kuras tie uzskata par pietiekami atbilstošām speciālistu sagatavošanā, lai tiem piedāvātu darbu uzņēmumā, informē topa veidotāji.Tops demonstrē indikatīvas tendences par darba tirgū pieprasītiem studiju virzieniem. Šogad pieprasījumu pēc jauniem speciālistiem karjeras portālā Prakse.lv darba devēji visizteiktāk apliecināja informācijas tehnoloģiju un elektronikas, metālapstrādes un mašīnbūves, kā arī enerģētikas nozarēs, ne tikai balsojot par profesijām un izglītības iestādēm, bet arī publicējot darba sludinājumus un prakses vietas.Darba devēju TOP10 izglītības iestādes:1. Rīgas Tehniskā universitāte2. Latvijas Universitāte3. Banku augstskola4. Latvijas Lauksaimniecības universitāte5. Biznesa augstskola «Turība»6. Rīgas Tehniskā koledža7. Vidzemes augstskola8. Rīgas Stradiņa universitāte9. Alberta koledža10. Rīgas Ekonomikas augstskolaLDDK un Prakse.lv pārstāvji iesaka jauniešiem, izvēloties studiju jomu un izglītības iestādi, ņemt vērā darba devēju un absolventu vērtējumu, kā arī darba atrašanas iespējas savā izglītības jomā. Izglītības iestādēm tiek rekomendēts pievērst lielāku uzmanību darba devēju iesaistei studiju programmu izstrādē, studiju kvalitātes vērtēšanā, kā arī apkopot informāciju par  absolventu darba gaitām un karjeras attīstību.

Pievieno komentāru

Jelgava