Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Goda doktora grādu saņems Laimdota Straujuma, Roberts Strīpnieks un Jānis Dūklavs 24

Lai atklātu jauno studiju gadu, pārrunātu 2016./2017. studiju gada rezultātus un turpmāk veicamos uzdevumus, kā arī sveiktu jaunos kolēģus, 30. augustā Jelgavas pilī ikgadējā Akadēmiskajā sēdē kopā sanāks viss LLU kolektīvs, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Šoreiz sēdes laikā tiks īpaši godināti Laimdota Straujuma un Roberts Strīpnieks, kuriem LLU Senāts piešķīris Goda doktora grādu un kuri Akadēmiskajā sēdē saņems Goda doktora diplomu. Šādu statusu universitātē ieguvis arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš darba pienākumu dēļ universitātē šonedēļ nevarēs ierasties.

LLU Goda doktora grāds tiks piešķirts LR 12. Saeimas deputātei bijušajai Ministru prezidentei un zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai, kura sadarbību ar LLU un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāti sākusi jau 1993. gadā, kad ar viņas atbalstu izveidots studiju kurss “Saimniekošanas mācība”. Atjaunotā versijā tas joprojām ir aktuāls studiju programmā “Ekonomika”. Savukārt no 2009. līdz 2011. gadam L.Straujuma ir bijusi Valsts pārbaudījumu komisijas priekšsēdētāja profesionālajai maģistra studiju programmai “Uzņēmējdarbības vadība” un kopš 2008. gada darbojas kā LLU padomnieku konventa pārstāve.

Savas profesionālās karjeras laikā devusi ieguldījumu lauksaimniecības politikas īstenošanā un izglītības attīstībā, savulaik veidojot Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centru. Būtisks ir L.Straujumas kā ministru prezidentes atbalsts bioekonomikas virziena attīstībā, kuru LLU šobrīd sākusi īstenot. Tāpat sniegti ieteikumi universitātes un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes zinātniskajā un studiju stratēģijā.

Savukārt akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” (AS “LVM”) priekšsēdētāja Roberta Strīpnieka sadarbība ar LLU sākusies jau studiju laikā, kad R.Strīpnieks Jelgavā studējis mežsaimniecību un vēlāk arī ieguvis maģistra grādu.

Kopš 1999. gada Roberts Strīpnieks ne tikai veiksmīgi vada AS “LVM”, bet arī aktīvi atbalsta LLU Meža fakultāti, sadarbībā ar AS “LVM” līdzdarbojies SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” izveidē un Meža fakultātes īstenoto studiju programmu attīstībā un modernizācijā. R.Strīpnieks katru gadu ir Valsts pārbaudījumu komisijas priekšsēdētājs profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmai “Mežinženieris”, LLU padomnieku konventa loceklis. Viņa vadītais uzņēmums AS “LVM” kļuvis par studiju programmas “Mežinženieris” profesionālās prakses norises vietu, sadarbībā ar uzņēmumu tiek veikti pētījumi, kā arī semināros paaugstināta Meža fakultātes darbinieku profesionālā kompetence.

Goda doktora grādu LLU Senāts piešķīris arī citam meža fakultātes absolventam – zemkopības ministram Jānim Dūklavam. Viņa sadarbība ar LLU izpaudusies vairākos virzienos.

Meža augstākajai izglītībai un zinātnei svarīgākais ir J.Dūklava kā zemkopības ministra un viņa vadītās ministrijas atbalsts nozares politikas dokumentu un normatīvo aktu izstrādē, no tiem nozīmīgākais ir “Meža un saistīto nozaru attīstības pamatnostādnes 2015.–2020. gadam”. Ar J.Dūklava atbalstu ir aktualizēta nepieciešamība Latvijā izstrādāt Bioekonomikas stratēģiju, kuras izveidē LLU ir partneris mērķu noteikšanā un iesaistīto pušu koordinēšanā un kas ietvers plašāku skatījumu uz mežsaimniecības un kokapstrādes, kā arī citu nozaru pievienoto vērtību tautsaimniecībai.

J.Dūklava kā ministra darbība ir veicinājusi lauksaimniecības, meža, pārtikas un veterinārmedicīnas zinātnes sekmīgu attīstību, turpinot jau iepriekš sākto ministrijas atbalstu LLU zinātniskās infrastruktūras pilnveidošanai. Viņš arī sniedzis atbalstu Jelgavas pils kā izglītības centra nepārtrauktā attīstībā, piedaloties sarunās gan par telpu efektīvāku izmantošanu, gan nepieciešamajiem remontdarbiem.

Goda doktora grāds LLU tiek piešķirts kopš 1992. gada, kad izstrādāts nolikums par Goda doktora grāda piešķiršanu. Goda doktora grādu iespējams saņemt par ilggadēju atbalstu universitātei, sadarbību un tās attīstības veicināšanu.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Vai

goda doktora grādu Straujumai piešķir par nelegālo imigrantu - potenciālo teroristu ievilkšanu Latvijā?

pirms gada, 2017.08.29 10:52

Biruta

PATIEŠĀM!
Dūklavam - par *Dogo* ?
Straujumai - par *Citadeles* izandelēšanu?
Kurš atkal kuram grib "ielīst"?
Ja būtu te riktīgi doktori- Latvija nebūtu tik nožēlojamā stāvoklī kā tā ir tagad!Kaut vai- Iebraucot no Latvijas caur Aizvīķiem Lietuvā! Lūk, kur redzi attīstītu lauksaimniecību un kārtīgu attieksmi pret savu zemi! Mums te - shēmotāji un plukatas! Kauns!
Laimdotīte (*24.stundas*): es jau neko nezinu.... TFU!

pirms gada, 2017.08.29 11:02

joks

Tas ir kāds neizdevies joks vai kļūda?
Manuprāt šim sarakstam pietrūkst vēl Lembergs un tad LLU varētu droši kronēt par Latvijas mafijas jauno biedru kalvi.
ar šo soli vismaz manās acīs LLU nokrita no 9+ uz maksimums 5-, neskatoties uz izcilām TPF, Vetrināro un Inženieru fakultātēm.

pirms gada, 2017.08.29 11:21

Anatolijs

Paldies, Irina!
Par LPSR tradīciju atdzīvināšanu neatkarīgās Latvijas akadēmiskajā zinātņu vidē.
Liels paldies par ieguldījumu sociālisma ideālu nenodošanā un nešanā cauri gadsimtiem.
Paldies!

pirms gada, 2017.08.29 14:38

Svimpis

Vecā eža laimdota ir pelnijusi Goda Stervas titulu.

pirms gada, 2017.08.29 15:37

ak baltā skaudība

kas lien ārā no absolūti neapmierinātu cilvēku komentāriem. Pamēģiniet paši izdarīt tik daudz savā dzīvē kā šie cilvēki ir paveikuši un tad apsaukājiet citus- neko citu jau laikam nemākiet...

pirms gada, 2017.08.29 22:48

skaudība

ko tieši Latvijas labā izdarījusi Straujuma? un pat, ja ir izdarījusi pirms kļuva par premjeri, tad kāda ir bilance, manuprāt, Premjerēšanas laikā krietni vairāk palīdzējusi izzagt valsti. Ar Citadeles pārdošanu vien zaudējumus uz kādiem 500 milj Valstij. to pat Valsts kontrole atzinusi. par baltu velti nopārdeva banku ar visu peļņu. tā gada peļņa vien pārsniegusi pārdošanas cenu.
Varbūt ne pati, bet palīdzējusi. viņas paraksts uz tiem dokumentiem.

pirms gada, 2017.08.30 13:13

Briesmas

Jā, briesmīgi komentāri. Nabaga cilvēki, kā viņiem nav pavecies dzīvē, ka šitā jārakstās. Nabagi!

pirms gada, 2017.08.30 04:48

Jelgavnieks

Kādi goda doktori ?
Dūklavam nav goda, ja piedalās valsts izzakšanā!

pirms gada, 2017.08.30 07:38

kate

Skumji, ka politiķiem sāk dalīt ,,goda" doktora grādus. Vai viņi apsola papildus finansējumu akadēmijai!!! Viņi kā nodokļu maksātāju naudas pārdalītāji, vienkārši to nav pelnījuši, jo valsts atrodas uz iznīcības robežas. Kur ir jaunas iniciatīvas, izgudrojumi, kas spētu pacelt Latvijas ekonomiku un uzlabotu iedzīvotāju labklājību???

pirms gada, 2017.08.30 08:42

he

Arī papildfinansējums svarīgs. Ja stāvi malā no politiskā tirgus, tu neko nedabū. Neko! Diemžēl, tāda ir sistēma. Visi pašvaldību vadītāji tāpēc sen pārgājuši uz varas partijām un visi lielie uzņēmēji kaut ko sponsorē.

pirms gada, 2017.08.30 10:00

Resnais

Cik maksā LLU Goda doktora grāds ?
Es arī gribu, nauda man ir.

pirms gada, 2017.08.30 12:04

j

Strīpnieks arī malacis: LV mežos pagājušogad algā saņēmis 130tk. Protams, ka pelnījis goda doktoru :(

pirms gada, 2017.08.30 12:55

Sveiciens garīgi atpalikušajiem lauķiem !

Lai iegūtu doktora grādu ir jāzin kāda svešvaloda izņemot krievu.

pirms gada, 2017.08.30 13:01

žoriks

tad jau Straujuma ar Dūklavu ir pirmie kas neatbilst šim kritērijam. Abiem diviem pat angļu valoda ir "nasing spešal" līmenī.

pirms gada, 2017.08.30 13:16

Jancis

Pilveri savulaik "aizgāja" no LAD par Eiropas naudas iedalīšanu savai Z/s. Man ir kauns, ka arī manai augstskolai ir tāda rektore. Ko tāda māca studentiem??? Kā apzagt valsti? Nav brīnums, ka savējiem piesedzējiem tagad dala goda nosaukumus, jo goda ta nevienam nav. Pati Pilvere iesēdās LVM padomē, tāpēc arī Strīpniekam kaut kas atlec. Laikam jau tāpēc Pilvere izēda Mežu fakultātes dekānu un prodekānu- viņi aizgāja reizē šovasar, laikam jau nepiekrita šo goda doktoru meža jomā dalīšanai cilvēkiem, kuriem vajadzētu nevis goda nosaukumus, bet ar sū... koku pa muguru dot.

pirms gada, 2017.08.30 15:11

otrādi:

Strīpniekam neatlec nekas, no Strīpnieka atlec Mežu fakultātei.

pirms gada, 2017.08.30 15:53

Gudrīte

Ja goda pašiem nav, tad jāiedod diploms, lai vismaz kaut kas ir.

pirms gada, 2017.08.31 19:40

ome-to Gudrite

Jums 10 par trapisanu simtnieka...Precizak pateikt nav iespejams. Vai siem cilvekiem pasiem nav neerti par tadiem "doktoriem"??? Cik talu esam nonakusi...

pirms gada, 2017.09.01 15:06

Jelgava