Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU ieguldīs vairāk nekā miljonu eiro studiju programmu pilnveidē 3

No septembra LLU sākusi īstenot projektu “Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārvaldības pilnveide”, lai izvērtētu un pilnveidotu studiju programmas un uzlabotu universitātes pārvaldību. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds, un tā aktivitātes LLU īstenos turpmākos trīs gadus, informē augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Projekta “Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārvaldības pilnveide” mērķis ir pilnveidot LLU studiju programmu satura kvalitāti un, efektīvi izmantojot pieejamos resursus, nodrošināt labāku augstākās izglītības institūcijas pārvaldību un vadības personāla kompetenču un prasmju paaugstināšanu.

“Kā universitāte līdz šim savu darbību esam orientējuši uz nacionālām vajadzībām un lokāliem ģeogrāfiskiem apstākļiem. Skatījāmies, kas vajadzīgs Latvijai. Šādu darbības fokusu noteikusi LLU specifiskā situācija, jo esam viena no augstskolām, kura katru gadu saņem valsts un tautsaimniecības nozaru pasūtījumu studiju programmu īstenošanai un noslēdz par to līgumu ar Zemkopības un Izglītības un zinātnes ministrijām. Paralēli nacionālajām vajadzībām sākam skatīties plašāk uz pasaules zināšanu tirgu un iespējām savas zināšanas eksportēt, tādēļ tuvākajos gados izvērtēsim studiju programmas un pielāgosim tās pasaules vajadzībām,” projekta nozīmi skaidro LLU studiju prorektors Aigars Laizāns.

A.Laizāns stāsta, ka augstskolu vadītāji visā valstī ir zinātnieki un mācībspēki, kuriem reti ir pieredze labā pārvaldībā. Turklāt arī studiju programmu direktori ir noteiktas nozares mācībspēki, kas ieguvuši savu zinātnisko grādu vienā nozarē, taču viņi vada studiju programmas, kas ir paredzētas plašākam tirgum. Lielākoties viņi zina tikai savu virzienu, bet vajadzētu redzēt kopējo laukumu lielākā izmērā un spēt pilnveidot to tā, lai veidotos laba programma, ar kuru ir apmierināti darba devēji uz vietas un kura ir arī eksportējama. 
Projektu LLU īstenos kopā ar sadarbības partneriem APP “Dārzkopības institūts”, “Agroresursu un ekonomikas institūts”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava”, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR”.

Kopējais projekta aktivitātēm paredzētais finansējums ir 1 059 598 eiro.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Resnais

jau n-tos gadus pilnveido un reformē! Kā nav labi tā nav. Galvenais ir apgūt finansējumu

pirms gada, 2018.10.13 11:09

plaukts

Nauda jāiegulda mežos, vetārstos, agronomos un varbūt putriķos. LLU ar to pietiek. Pārējo var apgūt citās augstskolās labākā līmenī. Citam nauda nav jāizšķiež..

pirms gada, 2018.10.13 21:07

kalhozan

akademiki u4at dojarok ,toljko mansanta vsjo re6ila za vas.

pirms gada, 2018.10.13 21:16

Jelgava