Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Lauksaimniecības fakultāte absolventus aicina uz salidojumu

LLU Lauksaimniecības fakultāte aicina absolventus 19. oktobrī tikties salidojumā Jelgavā par godu lauksaimniecības augstākās izglītības 155 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei. Gadu gaitā fakultāte pieredzējusi dažādas nosaukumu maiņas un apvienošanās, taču ikviens Agronomijas fakultātes, Zootehnikas fakultātes, Zooinženieru fakultātes, Lopkopības fakultātes un Lauksaimniecības fakultātes absolvents, kurš ieguvis augstāko izglītību agronomijā, zootehnikā vai uzņēmējdarbībā lauksaimniecībā vai maģistra grādu lauksaimniecībā, būs gaidīts uz satikšanos Jelgavas pilī, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Fakultātes pirmsākumi meklējami nevis Jelgavā, bet Rīgas politehnikumā, kurā pirmo reizi Latvijā izveidota Lauksaimniecības nodaļa. Vēlāk Lauksaimniecības fakultāte nonāca jaundibinātās Latvijas Universitātes sastāvā Rīgā, līdz 1938. gadā Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja likumu “Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Satversme” un par lauksaimniecības augstākās izglītības mājvietu kļuva Jelgava.

Lai gan Otrā pasaules kara laikā un pēc tā Lauksaimniecības fakultāte, kura tika sadalīta Agronomijas un Zootehnikas fakultātēs, atkal atradās Rīgā, jo Jelgavas pils bija nopostīta, tomēr kopš pils atjaunošanas līdz pat mūsdienām lauksaimniecības augstākā izglītība ir iegūstama tikai Jelgavā. Turklāt kopš 1993. gada augu un dzīvnieku zinātņu virzieni atkal tiek īstenoti vienā – Lauksaimniecības – fakultātē, līdzīgi kā tas bija lauksaimniecības augstākās izglītības attīstības pirmsākumos.

Šogad, kad ir Latvijas simtgade, lielu jubileju svin arī Lauksaimniecības fakultāte, kas par savu pirmsākumu uzskata 1863. gadā dibināto Lauksaimniecības nodaļu. Tieši šai nozīmīgajai jubilejai par godu 19. oktobrī absolventi tiek aicināti uz salidojumu. Ierašanās Jelgavas pilī un reģistrācija sāksies no pulksten 14. No pulksten 15.15 ikvienam būs iespēja doties ekskursijās apskatīt fakultātes telpas un laboratorijas, kas atrodas Jelgavas pilī, Augsnes un augu zinātņu institūta studiju bāzi un Biotehnoloģiju laboratoriju Strazdu ielā 1, kā arī Zirgkopības mācību centru “Mušķi”.

Savukārt pulksten 17 sāksies salidojuma svinīgā daļa LLU Aulā Jelgavas pilī, kur absolventus sveiks LLU rektore Irina Pilvere, pašreizējā fakultātes dekāne Zinta Gaile un citi. Pasākuma laikā būs iespēja atskatīties uz lauksaimniecības izglītības plašo vēsturi un iepazīt tās dažādos virzienus – laukkopību, dārzkopību un zootehniku. Tāpat tiks pasniegta Latvijas Agronomu biedrības ceļojošā balva “Zelta vārpa” gada izcilākajam agronomam un izskanēs svētku koncerts.

Pēc pulksten 19.40 plānota absolventu pulcēšanās tikšanās vietās, saviesīgas dejas un fotografēšanās.

Salidojumam absolventi lūgti iepriekš elektroniski pieteikties ŠEIT.

Noderīga informācija par salidojuma norisi atrodama www.lf.llu.lv. Papildus sazināties iespējams ar salidojuma atbildīgo organizatori Dzidru Kreišmani (e-pasts: dzidra.kreismane@llu.lv, tālrunis 29431756).


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Jelgava