Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU notiks olimpiāde informātikā, kurā piedalīsies 80 skolēnu

13.martā un 14.martā Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra rīkotā ikgadējā vispārizglītojošo skolu audzēkņu olimpiāde informātikā, kurā piedalīsies 80 dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem.

Informātikas olimpiāde notiek jau 25 gadus pēc kārtas, taču Jelgavā – LLU talantīgākie un centīgākie jaunieši, kuri guvuši panākumus olimpiādes pirmajās divās kārtās - skolā un savā pilsētā vai novadā, satiksies pirmo reizi. Pērn līdzīga skolēnu zināšanu un prasmju sacensība notika Cēsīs, kas arī šogad Jelgavas pilī būs viens no visplašāk pārstāvētajiem novadiem. Visvairāk būs pārstāvēta galvaspilsēta Rīga, kā arī Daugavpils pilsēta, Saldus un Ogres novads, bet Zemgales reģionu pārstāvēs vien divi skolēni, kuri ieradīsies no Dobeles un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas.    Olimpiādi atklās otrdien pulksten 10.30 Jelgavas pilī, LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes (ITF) fizikas auditorijā, bet pēc tam dalībnieki saņems uzdevumu programmēšanā un piecās datorklasēs ķersies pie tā izpildes. «Darbs solās būt ne tikai grūts un sarežģīts, bet arī interesants un radošs,» ziņo LLU preses sekretārs Juris Kālis. Pavisam būs jāstrādā divas dienas, katrā pa piecām stundām. Veikto uzdevumu izpildi vērtēs jaunie zinātnieki no Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta, kā arī vairāki iepriekšējo gadu pasaules informātikas olimpiādes dalībnieki un laureāti, kuriem ir bagātīga pieredze radošo sacensību jomā. Savukārt tehnisku palīdzību darba gaitā būs gatavi sniegt Jelgavas pils saimnieki – ITF jaunie zinātnieki. Olimpiādes uzvarētāju un godalgoto vietu ieguvēju vārdus varēs uzzināt trešdien pulksten 17, kad LLU aulā notiks apbalvošanas ceremonija un apsveikuma koncerts.Paredzēts, ka reizē ar audzēkņiem uz olimpiādi ieradīsies arī vairāk nekā 20 skolotāju, kuriem universitātes pārstāvji sarūpējuši īpašu informatīvi izglītojošu programmu. Ciemiņus iepazīstinās ar ITF, kas ir jaunākā un modernākā fakultāte universitātē. Atbraukušie skolotāji varēs apmeklēt universitātes bibliotēku, piedalīties diskusijās par informātikas mācību priekšmeta pasniegšanas jaunākajām metodēm un izmantojamām tehnoloģijām, iepazīties ar maģistrantu un doktorantu veiktajiem pētījumiem. Savukārt olimpiādes dalībnieki brīvajā laikā varēs apmeklēt Jelgavas pils muzeju, Kurzemes hercogu kapenes un renovēto Svētās Trīsvienības baznīcas torni Jelgavā.

Pievieno komentāru

Jelgava