Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU notiks starptautiskas konferences bioekonomikā un lauku attīstībā 3

Ar plenārsēdi “Bioekonomika un lauku attīstība” 10. maijā pulksten 10 LLU ievadīs sešu starptautisku konferenču ciklu, kas līdz maija beigām norisināsies Jelgavā un pulcēs zinātniekus, nozaru pārstāvjus un politikas veidotājus no Latvijas un ārvalstīm, lai ziņotu par jaunāko starptautisko pētījumu rezultātiem bioekonomikas nozarēs un to nozīmi lauku attīstībā. Plenārsēde notiks LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu attīstības centrā – LLU Aulā –, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Konferenču plenārsēdē valsts pārvaldes pārstāvji, Latvijas un ārvalstu zinātnieki ziņos par bioekonomikas politiskajām nostādnēm un diskutēs par attīstības iespējām, aptverot visas LLU prioritārās pētniecības jomas – biozinātnes, inženierzinātnes, ekonomiku un sabiedrības attīstību.

Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kur ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi (augi, dzīvnieki, mikroorganismi un citi), lai ražotu pārtiku un barību, industriālos produktus un enerģiju. Bioekonomiku veidojošās nozares ir lauksaimniecība, zivsaimniecība, pārtikas rūpniecība, mežsaimniecība, kokrūpniecība, celulozes un papīra rūpniecība, kā arī atsevišķi ķīmiskās rūpniecības, biotehnoloģiju un enerģētikas nozaru sektori, kuru attīstībai zinātnisko pētniecību īsteno LLU zinātnieki.

Plenārsēdē “Bioekonomika un lauku attīstība” ar uzrunām un ziņojumiem piedalīsies LLU rektore Irina Pilvere, Zemkopības ministrijas un Ekonomikas ministrijas pārstāvji, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītājas vietnieks Andris Kužnieks, Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" direktors Aivars Bērziņš.

Savukārt starptautisko bioekonomikas pētījumu virzienus plenārsēdē atklās pārstāvji no Vāgeningenas Universitātes Nīderlandē, kas ir Eiropā un pasaulē vadošā dzīvības zinātņu universitāte. Asociētā profesore Luisa Trindade iepazīstinās ar augu selekcijas nozīmi bioekonomikā, bet pētnieks Jans Villems van der Šāns ziņos par īsās piegādes ķēdēm un inovācijām.

Plenārsēdē aktualizētie pētījumu virzieni un to atklājumi detalizēti tiks izskatīti starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, kas norisināsies LLU fakultātēs maijā:

10.–11.05. “Ekonomikas zinātne lauku attīstībai” (Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē);

11.–12.05. “Lauku vide. Izglītība. Personība” (Tehniskajā fakultātē);

16.–18.05. “Zinātne lauku attīstībai” (LLU Jelgavas pilī);

16.–18.05. “Meža zinātne un augstākā izglītība – nozares attīstītībai” (Meža fakultātē);

23.–25.05. “Būvkonstrukciju drošums un ilgizturība” (Vides un būvzinātņu fakultātē);

23.–25.05. “Inženierzinātne lauku attīstībai” (Tehniskajā fakultātē).

Plānots, ka kopumā Jelgavā pulcēsies vairāk nekā viens tūkstotis zinātnieku no Latvijas un ārvalstīm. Konferencēs kā klausītāji aicināti piedalīties LLU, tās pārraudzības un partnerinstitūciju – Dārzkopības institūta, Agroresursu un ekonomikas institūta, Valsts augu aizsardzības pētniecības centra, BIOR un “Silava” – pētnieki, kā arī jaunie un topošie zinātnieki, citi LLU sadarbības partneri Latvijā un pasaulē. Piedalīties konferences plenārsēdē aicināti arī ar LLU saistīto nozaru uzņēmēji, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Konferenču plenārsēde “Bioekonomika un lauku attīstība” tiek organizēta ERAF projektā “LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju starptautiskās sadarbības projektu pētniecībā un inovācijās veicināšana”.

Dalību konferencē var apstiprināt, reģistrējoties šeit: https://ej.uz/am7i.

Kontaktinformācija: Ilze Vīķe (63080710, ilze.vike@llu.lv).


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Andis

Bioekonomikas vārdu reti kurš var izrunāt, jēdzienu izprot tikai I.P., bet tai ir nākotne!!!!
Tā Latviju izvedīs no purva...un mēs ilgi visi dzīvosim laimīgi.

pirms gada, 2018.05.08 12:38

Būs par ko runāt

Nesen 4 gab. Līvbērzē biomasā noslīka.

pirms gada, 2018.05.08 15:27

Jelgava