Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte svin 70 gadu jubileju un sestdien aicina uz salidojumu

Likvidējot kādreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Lauksaimniecības tehnoloģijas un mājturības fakultāti, 1948. gadā tika sagrauta profesora Pētera Delles iecere par zinošu pārtikas nozares speciālistu sagatavošanu un docentes Olgas Kulitānes doma par mājturības specialitātes saglabāšanu Latvijā. Taču profesora Pāvila Zariņa pūliņu rezultātā par spīti pretestībai gan augstskolā, gan valsts institūciju vidū, pamatojoties uz 1948. gada 21. aprīļa PSRS augstākās izglītības ministra pavēli, Lauksaimniecības tehnoloģijas un mājturības fakultātes vietā tika dibināta Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāte. Vairums likvidētās fakultātes studentu turpināja studijas Lauksaimniecības fakultātē, bet daļa izvēlējās jaunizveidoto Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti, kas deva iespēju studentiem 1948./1949. studiju gadā studijas Rīgā uzsākt ne tikai 1. kursā, bet arī 2., 3. un pat 4. kursā.

Kopš 1948. gada 21. aprīļa pagājuši apaļi 70 gadi, kurus Pārtikas tehnoloģijas fakultātes kolektīvs ar salidojumu svinēs sestdien, 21. aprīlī, no pulksten 16, kad absolventi aicināti reģistrēties Jelgavas pils vītņu kāpņu foajē, apskatīt izstādi “PTF vēstures lappusēs” un līdz pat pulksten 17.30 doties ekskursijā uz jauno Pārtikas tehnoloģijas fakultātes ēku Rīgas ielā 22, kas šobrīd ir Latvijā vadošais pārtikas studiju un zinātnes centrs. Savukārt pulksten 18 LLU aulā sāksies svētku koncerts, pēc kura plānota ne vien tradicionālā salidojuma balle, bet arī Sadziedāšanās svētki, Putriķu cīņas, svētku gardumu degustācijas, fotografēšanās un īpaši pārsteigumi. Lai gan 21. aprīlis ir darbadiena (brīvdiena pārcelta uz 30. aprīli), Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāna pienākumu izpildītājs Mārtiņš Šabovics cer, ka absolventiem tas nebūs šķērslis, lai satiktos savā “Alma Mater”. Savukārt dienu iepriekš notiks svinīga akadēmiskā sēde, kurā pulcēsies fakultātes tagadējie un kādreizējie darbinieki.


Foto: Raitis Puriņš. Sarunu ar Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekānu Mārtiņu Šabovicu lasiet 19. aprīļa “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Jelgava