Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LU un LLU pētnieki organizē konferenci par pazemes ūdeņu izpēti

Ceturtdien «Hotel Bergs» notiks Eiropas Sociāla fonda (ESF) projekta «Starpnozaru zinātnieku grupas un modeļu sistēmas izveide pazemes ūdeņu pētījumiem», ko īstenoja Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar LLU, noslēguma konference.

Pazemes ūdeņi ir svarīgākais dzeramā un rūpniecībā izmantojamā ūdens avots Latvijā. Projekta īstenošanas laikā vienotā modeļu sistēmā apkopotas mūsdienu zināšanas par pazemes ūdeņiem un tos ietekmējošie faktoriem, kā arī analizēta klimata mainības ietekme uz gruntsūdeņiem, kas Latvijā un pasaulē ir maz pētīta tematika. Mainoties klimatiskajiem apstākļiem – nokrišņu daudzumam un gaisa temperatūrai – var notikt gruntsūdeņu līmeņa paaugstināšanās vai pazemināšanās, tādējādi radot pārmitrus apstākļus vai ūdens deficītu mežu un lauksaimniecības zemēs. Projekta realizācijas gaitā ir radītas jaunas praktiskas un teorētiskas zināšanas par pazemes ūdeņiem kā tautsaimniecībai svarīgu dabas resursu, informē īstenotāji.Noslēguma konferencē tiks prezentēts Baltijas artēziskā baseina datormodelis un modeļsistēma pazemes ūdeņu plūsmu izpētei. Klātesošie tiks iepazīstināti ar veikto pētījumu būtiskākajiem zinātniskajiem rezultātiem – tai skaitā par pazemes ūdeņu plūsmu modelēšanu mūsdienās un ledus laikmetā, pazemes ūdeņu ķīmiskā sastāva evolūciju un pazemes ūdens apriti Baltijas baseinā, klimata mainības ietekmi uz gruntsūdens līmeņu režīmu Latvijā.Projekta mērķis ir attīstīt zinātnes cilvēkresursu kapacitāti fundamentālu un praktisku zinātnisku problēmu risināšanai Latvijā zemes dzīļu resursu, īpaši pazemes ūdeņu un ar tiem saistīto resursu, pētījumos. Projekta īstenošanas laikā izveidota starpnozaru pētnieku grupa, kurā iesaistīti vairāk nekā 30 ģeologi, ķīmiķi, vides zinātnieki un fiziķi, kā arī zinātnieki no Igaunijas un Lietuvas. Izveidots LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeoloģisko procesu izpētes un modelēšanas centrs, kas kopā ar LU Fizikas un matemātikas fakultātes Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratoriju nodrošinās rezultātu pēctecību. Noslēguma konferencē zinātnieki prezentēs trīs gadu pētījumu rezultātus.Konferences laikā paredzēta arī diskusija par modeļsistēmas praktiskā pielietojuma aspektiem.

Pievieno komentāru

Jelgava