Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Luksoforus Raiņa ielā sola sakārtot tā, lai sekundes skaitītu visos krustojumos 8

Atkārtoti informējot, ka gājējiem Raiņa ielas regulētajos krustojumos ir uzstādītas izsaukuma pogas, kas jānospiež, ja nepieciešams šķērsot brauktuvi, Jelgavas pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» atzīst, ka dažos krustojumos jaunā sistēma tomēr nedarbojas tā, kā sākotnēji plānots, – vairākos krustojumos brīdī, kad gājējs nospiež luksofora pogu, netiek skaitītas sekundes, lai gājējs saprastu, kad un cik ilgs laiks dots ielas šķēršošanai.

«Tikai pēc tam, kad nospiesta izsaukuma poga, tiks ieslēgts zaļais signāls, kas atļauj gājējiem pāriet ielu. Krustojumos gājēju izsaukuma pogas strādā, un tās vienmēr, ja vēlaties šķērsot brauktuvi, ir jānospiež, arī tad, ja nav redzamas sekundes laika uzskaites displejā, kas ir papildu funkcija pie gājēju luksoforu signāliem,» ziņo «Pilsētsaimniecība».Piespiežot pogu, iedegas gaisma gājēju pogas iekārtas apakšējā daļā, tas nozīmē, ka gājēja izsaukumu luksofors ir pieņēmis. Ja iekārtā gaisma jau deg, tad kāds cits gājējs jau ir piespiedis pogu un jāgaida «zaļais» signāls, instruē «Pilsētsaimniecība».Raiņa ielas krustojumos ar Mātera, Pasta, Katoļu un Akadēmijas ielu luksofori strādā tā sauktajā ImFlow sistēmā, kas satiksmi regulē, ņemot vērā esošo situāciju konkrētajā krustojumā un koriģē signālu garumus atbilstoši situācijai tuvākajos krustojumos. Situāciju tajos fiksē brauktuvē iestrādātie sensori un gājēju izsaukuma pogas.Šajos krustojumos atbilstoši «Pilsētsaimniecības» prasībām tiekot veikti programmēšanas darbi, lai arī papildus uzstādītie laika uzskaites sekunžu rādītāji darbotos tāpat kā Raiņa ielas – Kalpaka ielas un Raiņa ielas – Tērvetes – Filozofu – Sarmas ielas krustojumos. Laika uzskaites rādītāji tikšot sakārtoti mēneša laikā, informē aģentūra.«Pilsētsaimniecība» saka paldies visiem iedzīvotājiem, kas informē par konstatētajām problēmām. «Būsim pateicīgi visiem, kuri arī turpmāk būs aktīvi un par problēmām informēs Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centru (POIC) pa bezmaksas telefonu 8787,» ziņo aģentūra «Pilsētsaimniecība».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

kaimiņš

Tā ir,ka neapmācītus stulbeņus pielaiž pie luksoforu regulēšanas...

pirms 7 gadiem, 2012.11.12 11:35

Jelgavniece

Viena poga Raiņa un pasta ielas krustojumā regulāri nedarbojas. Pāriet ielu var tikai tad, ja pretējā ielas pusē kāds nospiež pogu.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 22:28

auditors

Luksofori uz Raiņa ielas laikam ir īpaši moderni, nekur citur tādus nav nācies redzēt. Man biežāk sanāk šo ielu šķērsot kājām, tad nu sākumā vispār biju neizpratnē, kā gājējs var šos krustojumus šķērsot, jo gājēju luksoforā visu laiku dega sarkanā gaisma. Tad pieleca, ka obligāti jāspiež luksofora pogu. Pēc kāda principa tie luksofori darbojas īsti nesaprotu, bet piefiksēju, ka luksoforiem ir divu veidu regulējums - gājējiem draudzīgais un gājējiem nedraudzīgais. Piemēram, Raiņa un Katoļu ielu krustojumā, ja luksofora pogu nospiež vairākkārt, ir iespēja gaidīšanas laiku samazināt pat par padsmit sekundēm (laika skaitītājs pēkšņi pārlec, tāpēc arī samazinās laiks auto kustībai), bet Raiņa un Pasta ielu krustojumā gājējam pie zaļās gaismas šķērsot ceļu ir gandrīz neiespējami, tur gājēju luksoforā (abos virzienos) praktiski vienmēr deg sarkanā gaisma.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 17:45

dzirkstele

@zmuris
Tā problēma uzpeld ik pa laikam - man tur gadījies, ka iedegas zaļā gaisma, spiežu gāzes pedāli, hops, atpakaļ uz sarkano gaismu - tad sēdi mašīnā un domā - tas laikam tā moderni!

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 15:24

jelgavnieks

Šie luksafori ir noregulēti tā,jai turpmāk varētu no gājejiem iekasēt naudu.Ja pa šo laiku nevarēja noregulēt luksoforus tad apmāciet apkalpojošo personālu.par ko cilvēki maksā nodokļus?Par to pontona tiltu pie viesnīcas es domāju ka invalīdi ar ratiņie nebūs sajūsma.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 13:09

Kaza-Opis

Tev pašam ,droši vien,liekas ka esi ļoti gudrs un asprātīgs.Būtu labāk paklusējis.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 13:02

zmuris

nezinu vai visu laiku rainja/pasta tas svetafors pa divam mashinaam palaiz vai nee, bet sho ceturdien uz pasta ielas bija pamatiga rinda uz domes pusi, jo luksafors pari rainja ielai laida tik pa divaam mashiinaam.

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 12:05

Opis

Ko te visi perās, ir sekundes, nav sekundes... Tak piespied pogu un stāvi, kad iedegās zaļais vīriņš - ej, kad sāk mirgot - skrien, ja deg sarkanais - vācies nafig nost no brauktuves!!! Viss, skola rokā! Ceru, ka īsā instrukcija palīdzēs "īpaši attapīgajiem"! Priecīgu visiem gaiļu dienu!!!

pirms 7 gadiem, 2012.11.10 11:50

Jelgava