Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mājsaimniecībām mājokļa iegādei izsniegto kredītu apmērs janvārī sarūk par 0,6%

Janvāra beigās mājsaimniecībām mājokļa iegādei bankas kredītos bija izsniegušas kopumā 4,187 miljardus latu, kas ir par 0,6% jeb 23,6 miljoniem latu mazāk nekā 2011.gada beigās, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Bankā.

Tostarp mājsaimniecībām mājokļa iegādei izsniegto kredītu atlikums ar termiņu līdz vienam gadam salīdzinājumā ar 2011.gada beigām palielinājies par 4,9% jeb 9,4 miljoniem latu un janvāra beigās bija 201,9 miljoni latu. Mājokļa iegādei izsniegto vidēja termiņa kredītu atlikums (ar termiņu no viena gada līdz pieciem gadiem) 2012.gada janvāra beigās bija 208 miljoni latu, kas ir par 2,4% jeb 5,2 miljoniem latu mazāk nekā 2011.gada beigās, bet mājokļa iegādei izsniegto kredītu apmērs ar termiņu, kas ilgāks par pieciem gadiem, bija 3,777 miljardi latu, kas ir par 0,7% jeb 27,8 miljoniem latu mazāk nekā pagājušā gada beigās.Janvāra beigās no Latvijas banku izsniegtajiem kredītiem mājsaimniecībām mājokļa iegādei 90,2% bija ar termiņu, kas ilgāks par pieciem gadiem, bet 2011.gada beigās šādu kredītu īpatsvars bija 90,4%. Savukārt ar kredīta atmaksas termiņu līdz vienam gadam janvāra beigās bija 4,8% (2011.gada beigās – 4,6%) no izsniegtajiem kredītiem mājsaimniecībām mājokļa iegādei, bet ar termiņu no viena līdz pieciem gadiem ‒ 5% (5,1%).Latvijā kopumā ir 31 banka, tostarp deviņas ārvalstu banku filiāles. Vienas bankas darbība ir apturēta, bet viena ārvalstu bankas filiāle vēl nav sākusi strādāt.

Pievieno komentāru

Jelgava