Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metāla svētkos Jelgavā iepazīst metāla dažādās iespējas (FOTO)

Jelgavā noslēgušies Metāla svētki, kuru tēma šogad bija “Metāla stāsts”.

Metālapstrādes profesionāļi svētkos stāstīja par metināšamas procesiem, demonstrēja iekārtas un prezentēja profesionāļiem pieejamo aprīkojumu.

Metāla stāsti uzņēmējdarbībā piedāvāja iepazīt metālapstrādes uzņēmumu produkciju, metināšanas darbnīcas, kā arī iegūt vērtīgas balvas konkursos un loterijās.

Metāla stāsti amatniecībā ļāva izzināt kalēja amata noslēpumus, piedalīties monētu kalšanas meistardarbnīcā, iepazīt metāla darbarīkus, saimniecības piederumus.

Metāla stāsti izglītībā un zinātnē stāstīja par inženierzinātņu profesijas apguves iespējām profesionālās izglītības iestādēs.

Savukārt izgudrojumu un inovāciju festīvālā “Minox Zemgale 2018” bija unikāla iespēja iepazīties ar 73 izgudrotāju radītiem 47 izgudrojumiem.

Bet pedagogi piedalījās konkursā “Zinātne uz skatuves”, kurā demonstrēja savas inovatīvās metodikas mācību darbā un cīnījās par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas mēroga konkursā, kas 2019. gadā norisināsies Kaškaišā, Portugālē.

Visa pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar Zemgales reģionālā Kompetenču centra (ZRKAC) izglītības piedāvājumu pieaugušajiem metālapstrādes profesijās, uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī uzzināt par 350 dažādām kursu programmām pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem.

Pasākumu organizēja ZRKAC un Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra” sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Jelgava