Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metāla svētkos Jelgavā – par metālu uzņēmējdarbībā, amatniecībā, izglītībā un zinātnē

“Metāla stāstus mēs varam saklausīt visapkārt – mašīnu korpusos, riteņu rāmjos, elektrības vados un ielu stabos, pat mūsos, tāpēc aicinām iepazīt Metāla stāstus, kas no gadsimta gadsimtā kļūst arvien pārsteidzošāki, atklājot mūsu vēlmi izzināt, radīt un pielietot,” 8. septembrī no pulksten 10 līdz 15 Jelgavā, Pasta salā, aicinot uz ikgadējiem Metāla svētkiem, kuru tēma šogad ir “Metāla stāsts”, teic Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) pārstāvis Zintis Buls.

Metālapstrādes profesionāļi svētkos stāstīs par metināšamas procesiem, demonstrēs iekārtas un prezentēs profesionāļiem pieejamo aprīkojumu.

Metāla stāsti uzņēmējdarbībā piedāvās iepazīt metālapstrādes uzņēmumu produkciju, metināšanas darbnīcas, kā arī iegūt vērtīgas balvas konkursos un loterijās.

Metāla stāsti amatniecībā ļaus izzināt kalēja amata noslēpumus, piedalīties monētu kalšanas meistardarbnīcā, iepazīt metāla darbarīkus, saimniecības piederumus.

Metāla stāsti izglītībā un zinātnē pastāstīs par inženierzinātņu profesijas apguves iespējām profesionālās izglītības iestādēs.

Izgudrojumu un inovāciju festīvālā “Minox Zemgale 2018” būs unikāla iespēja iepazīties ar 73 izgudrotāju radītajiem 47 izgudrojumiem.

Pedagogi piedalīsies konkursā “Zinātne uz skatuves”, kurā demonstrēs savas inovatīvās metodikas mācību darbā un cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas mēroga konkursā, kas 2019. gadā norisināsies Kaškaišā, Portugālē.

Visa pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar ZRKAC izglītības piedāvājumu pieaugušajiem metālapstrādes profesijās, uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī uzzināt par 350 dažādām kursu programmām pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem. Organizatori pasākumā sola plašu aktivitāšu klāstu.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākumu organizē ZRKAC un Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra” sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava