Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Minimālā darba alga nākamgad paliks nemainīga – 200 latu mēnesī

Minimālā mēneša darba samaksa 2013.gadā paliks nemainīga, proti, pašreizējo 200 latu apmērā. Par to šodien vienojās valdība.

Ņemot vērā darba tirgus situāciju, arī 2013.gadā minimālās mēneša darba algas apmērs jāsaglabā pašreizējā līmenī, lai veicinātu mazāk kvalificēto bezdarbnieku pēc iespējas ātru integrēšanos darba tirgū un strukturālā bezdarba riska mazināšanu, skaidro Labklājības ministrija (LM).«Vienlaikus gan jāturpina diskusija par nodokļu sloga mazināšanu mazo algu saņēmējiem un ģimeņu ar bērniem atbalstu, proti, par iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādībā esošu personu paaugstināšanu, lai strādājošie iedzīvotāji, kuriem aprēķina valstī noteikto minimālo mēnešalgu, neto saņemtu vairāk», uzskata LM.Ministrija atgādina, ka minimālā darba alga ir pati zemākā mēneša atlīdzība, kuru darbinieks regulāri saņem par paveikto darbu, strādājot pilnu darba dienu (8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā). Tās apmēru nosaka valdība. Minimālo mēneša darba algu nosaka, lai aizsargātu darbinieku grupu ar zemāko kvalifikācijas līmeni un darba ražīgumu.Darba devējam ir pienākums izmaksāt minimālo darba algu par padarīto tiem darbiniekiem, kuri nostrādājuši visas mēnesī noteiktās darba stundas un kuriem darba algu par padarīto darbu rēķina pēc minimālās stundas tarifa likmes. Tas jādara arī tajos mēnešos, kad darba stundu skaits ir mazāks par gada vidējo darba stundu skaitu mēnesī, piemēram, februārī. Tad darba devējam aprēķinātā darba alga ir jāpalielina, līdz tā sasniedz minimālo darba algu.Tāpat darba devējam ir pienākums izmaksāt minimālo darba algu darbiniekiem, kuriem nolīgta akorda algas (alga par akorddarbu jeb gabaldarbu) sistēma normāla darba laika ietvaros un kuri nostrādājuši visas mēnesī noteiktās darba stundas.Pērn decembrī 196,5 tūkstoši cilvēku jeb 24,8 procenti no strādājošo kopskaita saņēma minimālo darba algu vai mazāk par minimālo darba algu.Igaunijā minimālā mēnešalga 2012. gadā ir 203 lati, bet Lietuvā tā ir 162 lati mēnesī.

Pievieno komentāru

Jelgava