Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrija vēlas panākt pašvaldību lielāku iesaistīšanos demogrāfijas problēmu risināšanā 4

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vēlas, lai pašvaldības nākotnē vairāk iesaistītos demogrāfijas problēmu risināšanā, realizējot savā teritorijā ģimenēm labvēlīgu politiku.

VARAM izstrādātajās Reģionālās attīstības pamatnostādnēs līdz 2020.gadam teikts, ka ģimenēm labvēlīgas politikas īstenošana vietējās pašvaldībās stimulēs ģimeņu palikšanu reģionos ārpus Rīgas. To var panākt, ja pašvaldības vairāk iesaistīsies jauno ģimeņu, daudzbērnu ģimeņu un vientuļo vecāku ģimeņu atbalstīšanā.Šādam atbalstam ir noteikti arī vairāki virzieni, piemēram, pašvaldība savas kompetences robežās var piemērot nodokļu atvieglojumus ģimenēm, dažādot pašvaldības sniegtos bērnu pieskatīšanas pakalpojumus, kā arī padarīt tos pieejamākus, veicināt mājokļu pieejamību, kā arī veicināt ģimenei draudzīgus pakalpojumu un uzņēmumu darbību un informēt sabiedrību par ģimeni un bērniem kā vērtību.Īstenojot šos virzienus, paredzēts veicināt sadarbību starp pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm, kurās trūkst brīvu vietu un kurās tādas ir, tāpat plānots izstrādāt priekšlikumus pašvaldībām par ģimenei draudzīga komersanta statusa attīstīšanu vietējā līmenī. Iecerēts arī sagatavot priekšlikumus par bērnudārzu pakalpojumu papildināšanu, paredzot bērnu pieskatīšanas pakalpojumus vakara un nakts stundās tiem vecākiem, kuri strādā maiņu darbu, un priekšlikumus par īslaicīgiem bērnu pieskatīšanas pakalpojumiem, piemēram, uz stundu dienā vai pāris reizes nedēļā.Ministrija arī paredzējusi sagatavot rekomendācijas ģimenes asistenta pakalpojuma nodrošināšanai vietējā līmenī un sagatavot priekšlikumus lielākajiem valsts pakalpojumu sniedzējiem par terminētu vai limitētu atlaižu piešķiršanu jaunajām ģimenēm, piemēram, A/S «Latvenergo» elektrības norēķinu karšu piešķiršanaPētījumi ģimenes politikas jomā liecina, ka vecāki papildu pabalstu labprātāk sagaidītu bērnu uzraudzības pakalpojumu, vides pieejamības, ģimenēm paredzētu pakalpojumu un pasākumu pieejamības veidā, kā arī izglītības iestāžu atbalsta un ģimenei piemērota mājokļa pieejamības veidā, teikts pamatnostādnēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

heija var

Bet no Caunes jau laikam grūti ko izspiest , jāvēl veselīgāki jākļi

pirms 6 gadiem, 2012.12.17 13:01

pampars

Driz elektriba maksas tikpat ka apkure un mes busim pateicigi Holandes nu loti zalaij elektribai .

pirms 6 gadiem, 2012.12.17 10:23

putlers

Ministrija vēlas panākt pašvaldību lielāku iesaistīšanos demogrāfijas problēmu risināšanā ar zalaas energijas ievieshanas cenaam Latvijaa , lai veicas !

pirms 6 gadiem, 2012.12.17 09:47

Jelgava